X-Morph: Defense

X-Morph: Defense

Gry akcji Gry polskich twórców
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.2

Śr. graczy

X-Morph: Defense
X-Morph: Defense

Hybrydy gatunkowe z zasady są znacznie ciekawsze niż gry, które charakteryzują się sztywnymi ramami konkretnego gatunku. X-Morph: Defense od polskiego studia Exor Studios jest właśnie tego rodzaju hybrydą. Łączy w sobie twin-stick shootera oraz gry typu tower defense. Czy tak wybuchowa mieszanka zdaje egzamin?

Data premiery:Platformy:, , ,

X-Morph: Defense – opis fabuły

Akcja gry ma miejsce w odległej przyszłości. Ziemia została najechana przez tajemnicze stworzenia z kosmosu, nazwane X-Morphami. Przybysze zamierzają terraformować planetę, aby dostosować ją do własnych potrzeb. A to oczywiście oznacza zagładę dla ludzkości. Jako gracze wcielamy się w najeźdźców. Naszym zadaniem jest obrona maszyn termoformujących i wydobywających surowce przed ludzkimi oddziałami. W tym celu musimy wykazać się odpowiednim zmysłem taktycznym i strategicznym. 

X-Morph: Defense – na czym polega?

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy top-down. Kampania została podzielona na misje. Każda z nich składa się z dwóch etapów. Pierwszy to etap planowania, gdy otrzymujemy informację o przeciwnikach i podejmujemy decyzje odnośnie rozstawienia barier i wież. 

Drugi etap to właściwa rozgrywka, gdzie ma miejsce starcie z przeciwnikami. Są one bardzo dynamicznie i wymagają zręczności. Wehikuł, którym sterujemy może przybrać jedną z czterech form. Każda z nich dysponuje odmiennym arsenałem umiejętności oraz broni. Kluczem do sukcesu jest przemyślana gra w obu tych etapach.

Oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie. A w szczególności wszelkie efekty wizualne w postaci wystrzałów i wybuchów. Przy dziesiątkach przeciwników na ekranie czeka nas prawdziwie dynamiczna uczta wizualna. 

Udźwiękowieniu gry również nie można niczego zarzucić. Zwłaszcza pod kątem starć, wybuchów i wystrzałów ze wszelkiej maści broni. Całość dopełnia orkiestrowa muzyka, która swoją dynamika jeszcze bardziej podkręca rozgrywkę, a jednocześnie jest przyjemna dla ucha.

System destrukcji otoczenia to równie istotny element rozgrywki. Wprowadza dodatkowy element strategii, ponieważ możemy burzyć budynki i w ten sposób wykorzystywać je jako dodatkowe barykady ograniczające siły wroga. Kierując w ten sposób jednostkami przeciwnika możemy nakierowywać je na wcześniej zastawione pułapki i zyskać sporą przewagę.

Jakie tryby posiada  X-Morph: Defense?

Gra oferuje dwa tryby. Pierwszy to klasyczna kampania dla jednego gracza, a drugi to kampania w co-opie na współdzielonym ekranie. Szczególnie interesujący jest drugi tryb, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracze dzielili się zadaniami. Np. jeden z nich rozbudowuje bazę, a drugi broni jej przed najeźdźcami. 

Gra została wydana, na takie platformy sprzętowe, jak: PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. 

Tytuł może się poszczycić bardzo pozytywnymi recenzjami na Steamie. Tak samo jest zresztą w serwisie Metacritic. W zależności od wersji oceny oscylują w okolicach średniej 78, zarówno od recenzentów jak i graczy. Warto nadmienić, że produkcja otrzymała nagrodę gry indie 2017 roku od serwisu indieDB.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x