Return of the Obra Dinn

Return of the Obra Dinn

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry detektywistyczne
Gry przygodowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
9

Ocena redakcji

7

Śr. graczy

Return of the Obra Dinn
Return of the Obra Dinn

Return of the Obra Dinn to gra przygodowo-detektywistyczna stworzona przez niezależnego dewelopera Lucasa Pope'a (twórcy Papers, Please). Gra prezentuje niepowtarzalny styl wizualny, nawiązujący do retro gier komputerowych z lat 80. i 90., operujący w czarno-białej kolorystyce, z dużą dozą wszechobecnych pixeli. Jest to wyróżnik, który nadaje grze unikalnego klimatu.

Data premiery:Platformy:, , ,

Opis gry Return of the Obra Dinn

Od zawsze chciałeś być ubezpieczycielem? Nie? My też nie, ale teraz masz tę niepowtarzalną okazję. Z tymże… musisz zbadać sprawę statku Obra Dinn, który zaginął w trakcie swojej ostatniej podróży w 1803 roku. Twoim zadaniem jest odkrycie, co wydarzyło się na pokładzie statku i ustalenie, co spowodowało jego tajemnicze zniknięcie.

Mechaniki gry

Trzon rozgrywki w Return of the Obra Dinn polega na badaniu statku, jego wnętrz i przede wszystkim pasażerów oraz członków załogi. Gracz ma do dyspozycji specjalny notes, w którym zapisuje swoje spostrzeżenia oraz próby identyfikacji poszczególnych postaci. Aby to zrobić, musi przede wszystkim badać ciała i poszukiwać wszelkich wskazówek, które pomogą mu odkryć, co się wydarzyło na pokładzie.

Jedną z ciekawszych mechanik Return of the Obra Dinn jest możliwość interakcji z postaciami i obiektami w sposób, który przypomina poszukiwanie wskazówek w prawdziwym śledztwie kryminalnym. Jeśli chcemy rozwiązać zagadkę niczym Sherlock Holmes, musimy obserwować wszystko, co dzieje się na pokładzie, a także przesłuchiwać świadków i dokonywać analizy faktów. Jest to bardzo interesujące i angażujące doświadczenie, które pozwala wejść w rolę detektywa i poczuć, że samodzielnie rozwiązujemy zagadkę.

Grafika

Przypominamy, że za grę odpowiada jedna osoba – Lucas Pope, który podobnie jak w przypadku Papers, Please stawia na prostotę, która dla niektórych może stanowić barierę wejścia. Jednak ma swój klimat, a całość ratuje się pomysłem i oryginalnym wyglądem, który nie ma sobie równych. W ustawieniach mamy możliwość zmiany kolorów na ekranie. Grafika jest interesująca, ale czasami trzeba się domyślić, co autor miał na myśli.

Muzyka w Return of the Obra Dinn

Jest w niej klimat… zdecydowanie. Każdy rozdział ma swój utwór, nadający mu wyrazistości i unikalności. Oczywiście mówimy tu o utworach, które – podobnie jak cała gra – są specyficzne i większość z nas nie słuchałaby ich na co dzień. Jednak w samej grze sprawdzają się doskonale.

Podsumowanie

Return of the Obra Dinn to gra, która wyróżnia się na tle innych gier przygodowych dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi graficznemu oraz oryginalnej fabule. Jest to doświadczenie, które z pewnością zainteresuje miłośników gier detektywistycznych oraz fanów klasycznych gier komputerowych.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x