Gry do 30 zł (ceny wg Steam)

Nie masz ochoty ponownie wydawać kilkuset złotych na dobrą grę AAA? Dzięki naszej pomocy znajdziesz wiele tytułów do 30 zł, które może nie są stworzone z takim rozmachem jak najgłośniejsze tytuły, jednak są warte polecenia. Poniższa lista została przygotowana na bazie informacji z biblioteki Steam, a znalazły się na niej gry, które w dniu dodawania do naszej bazy nie kosztowały więcej niż 30 zł w cenie regularnej (bez promocji). Warto zaznaczyć, że nie jest to kompletna lista wszystkich gier w tym zakresie cenowym, ponieważ BedzieGrane.pl to portal opisujący jedynie wybrane gry indie charakteryzujące się mniejszą skalą produkcji niż znane tytuły wysokobudżetowe (AAA).

Ranking gier do 30 zł:

7.7

Ocena redakcji

8.2
Śr graczy

Among Us

Przytłaczająca kosmiczna pustka, statek kosmiczny i załoga, pośród której ukrywa się okrutny sabotażysta. Jeżeli masz w sobie detektywistyczną (lub spiskową) sm...

7.5

Ocena redakcji

7.9
Śr graczy

Aim Lab

Od zawsze chciałeś być mistrzem w grach FPS/TPS, ale nie wiedziałeś jak rozwijać swoje umiejętności? Zastanawiasz się, co mógłbyś poprawić w swoim stylu gry, by...

Gry do 30 zł = świetna zabawa w świetnej cenie!

Rozbudowywanie postaci, tworzenie przedmiotów, eksplorowanie rozległych światów – czy tego wszystkiego oczekiwać można tylko od tytułu z kategorii AAA? Rosnąca popularność gier niezależnych (i to w różnych gatunkach) pokazuje, że przyzwyczajenia graczy zaczynają ewoluować. Coraz więcej osób rozumie, że dobra gra nie musi stanowić wyzwania dla portfela, a wyznacznikiem jakości nie jest wcale realistyczna grafika, ale znacznie, znacznie więcej.
Tanie gry to nie tylko amatorskie projekty tworzone w ramach wprawek, dowcipu czy testu obsługi programu. Nie zaliczają się do nich również wyłącznie tytuły sprzed kilku lat, które zdążą już przebrzmieć, wyczerpać się i znudzić. Pokaźną część niedrogiej wirtualnej rozrywki stanowią gry niezależne, a wśród nich znaleźć można pełen przekrój tego, za co w ogóle kocha się tę formę spędzania wolnego czasu. Immersyjne projekty pozwalają graczom oderwać się na moment od otaczającej ich rzeczywistości i na kilka chwil zmienić się w nieustraszonego łowcę przygód, kierowcę rajdowego, czy szukającego szczęścia farmera.

Gry indie pękają w szwach of nietuzinkowych pomysłów i przejmujących fabuł. Chwytają za serca nieprzeciętnymi mechanikami i pomysłowymi projektami wizualnymi. Pod względem jakości wykonania i wartości doświadczenia w niczym nie odbiegają od wielu gier z segmentu AAA. Nie ma się temu zresztą, co dziwić, ponieważ sporą część gier niezależnych tworzą ludzie z historią w branży, którzy w pewnym momencie postanowili, że chcieliby coś zrobić na własną rękę, ale w danej firmie nie mieli ku temu okazji.
Gry niezależne to najczęściej efekt pasji, a nie biznesowe kalkulacje. Takie myślenie o produkcie, często bez uwzględnienia rynkowych statystyk, jest niezwykle ryzykowne. Okazuje się jednak, że właśnie dzięki temu, twórcy indie odkrywają nowych odbiorców i niewyczerpane nisze. Być może Ty również należysz do jednej z takich nisz. Przejrzyj więc naszą bazę i sprawdź, czy nie ma w niej tytułu, którego już od dawna podświadomie wyczekiwałeś.