Gry do 20 zł (ceny wg Steam)

Szukasz dobrej gry, a budżet nie pozwala Ci na sięgniecie po tytuły AAA? Nie mogłeś trafić lepiej! Na naszej stronie znajdziesz wiele gier mniej znanych producentów, które z reguły nie kosztują więcej niż kilkadziesiąt złotych. Poniższa lista została przygotowana na bazie biblioteki Steam, a znalazły się na niej gry, które w dniu dodawania do naszej bazy nie kosztowały więcej niż 20 zł w cenie regularnej (bez promocji). Warto zaznaczyć, że nie jest to kompletna lista wszystkich gier w tym zakresie cenowym, ponieważ BedzieGrane.pl to portal opisujący jedynie wybrane gry indie charakteryzujące się mniejszą skalą produkcji niż znane tytuły wysokobudżetowe (AAA).

Ranking gier do 20 zł:

7.7

Ocena redakcji

8.2
Śr graczy

Among Us

Przytłaczająca kosmiczna pustka, statek kosmiczny i załoga, pośród której ukrywa się okrutny sabotażysta. Jeżeli masz w sobie detektywistyczną (lub spiskową) sm...

7.5

Ocena redakcji

7.9
Śr graczy

Aim Lab

Od zawsze chciałeś być mistrzem w grach FPS/TPS, ale nie wiedziałeś jak rozwijać swoje umiejętności? Zastanawiasz się, co mógłbyś poprawić w swoim stylu gry, by...

Gry do 20zł = świetna w rewelacyjnej cenie!

Długie godziny spędzone na kreowaniu postaci, śledzenie rozlicznych elementów narracji środowiskowej, uparte podchodzenie do tego samego przeciwnika – nieważne, jakich cech rozgrywki i gatunków growych szukasz, znajdziesz je również wśród tytułów indie. Tanie gry niezależne są w stanie zagwarantować Ci wiele doświadczeń, które dotąd utożsamiałeś jedynie z segmentem AAA. Tak, wciągająca rozgrywka nie oznacza konieczności wydania wozu pełnego pieniędzy!

Gry indie nie wpisują się do jednego, konkretnego gatunku. Ich twórcy to ludzie o bardzo różnych horyzontach, zainteresowaniach i wyczuciu estetyki. Właśnie dlatego, pod pojęciem gry niezależnej, nie kryje się jeden zestaw rozwiązań. Spotkasz tutaj projekty adresowane do dzieci i dorosłych, w rzucie izometrycznym i pierwszoosobowym, polegające na wybijaniu hord przeciwników oraz na utrzymywaniu w dobrym stanie ogródka. Wystarczy tylko otworzyć się na szerszą perspektywę i poznać bliżej tanie gry indie, by zrozumieć, że ich niska cena nie oznacza wcale nudy, wtórności czy bylejakości. Ten segment to morze możliwości, a wysiłek wyławiania z niego tego, co najlepsze, naprawdę potrafi się opłacić.

Niemało tytułów niezależnych to techniczne perełki już w dniu premiery. W końcu nie wszyscy twórcy indie to amatorzy, którzy przez lata samodzielnie dochodzą do właściwego funkcjonowania każdego pojedynczego elementu w grze. Wielu, tuż przed stworzeniem autorskiego tytułu, rzuca etat w duże growej korporacji, która po prostu nie pozwalała im w pełni na rozwinięcie skrzydeł. Czasami, takie porzucanie etatów w imię realizacji własnego projektu odbywa się nawet grupkami – z gigantów rynku zdążyło się już wyłonić kilka pomniejszych studiów, których tzw. tanie gry odniosły nie tylko krytyczny sukces, ale i rynkowy.

Stereotyp mówi, że im coś droższe, tym lepsze. W wielu przypadkach ludzie zdążyli się już jednak przekonać, że nie musi być to prawdą. Tanie gry nie są tanie ze względu na swój angażujący potencjał. Ich niska cena wynika z ograniczenia liczby zespołu, którego członkowie mają nadzieję na zarobek przede wszystkim w przypadku ewentualnego sukcesu tytułu. Jest też związana z małymi nakładami finansowymi przeznaczonymi na reklamę (która w przypadku wielkich korporacji bywa liczona w milionach). Nie daj się stereotypom. Przejrzyj naszą bazę i na własną rękę przekonaj się, że tanie gry też mogą być świetne.