Thumper

Thumper

Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.7

Śr. graczy

Thumper
Thumper

Gry rytmiczne to gatunek, który trudno porównać z jakimkolwiek innym. Niepokojąca muzyka, dynamika i jaskrawe kolory to cechy, które najlepiej go opisują. Rozgrywka jednocześnie jest prosta, a jednak wymaga sporej ilości refleksu i zręczności. Thumper od studia Drool to przedstawiciel tej wąskiej niszy, który przy okazji jest po prostu bardzo dobrą produkcją.

Data premiery:Platformy:, , , ,

Thumper – opis fabuły

Warstwa fabularna tytułu jest dość skąpa. Sprowadza się do tego, że wcielamy się w rolę kosmicznego żuka. A naszym zadaniem jest pokonanie wielkiej głowy, która przybyła z przyszłości i jest zagrożeniem dla naszego świata. Siła gry opiera się przede wszystkim na przyjemnym i angażującym gameplayu.

Thumper – na czym polega?

Rozgrywka jest dość typowa dla tego gatunku. Nasza postać podąża ściśle określoną drogą do przodu. Głównym zadaniem gracza jest unikanie przeszkód oraz wciskanie odpowiednich klawiszy w rytm muzyki.

Gra charakteryzuje się rosnącym poziomem trudności. Wraz z postępem coraz trudniej jest unikać przeszkód. Zdarzają się również starcia z bossami, które wymagają dodatkowej zręczności. Nasze działania są nieustannie oceniane za pomocą punktów. Ostateczny wynik na danym poziomie zależy od spostrzegawczości i refleksu jakim się wykazaliśmy.

Produkcja charakteryzuje się psychodelicznym klimatem. Połączenie muzyki i dynamicznej oprawy wizualnej potrafi wciągnąć na wiele godzin. Jest to szczególnie imponujące wobec faktu, że nad grą pracowały tylko dwie osoby. Programista i projektant Mac Flury oraz kompozytor muzyki Brain Gibson.

Jakie tryby posiada Thumper?

Gra oferuje wyłącznie tryb jednoosobowy. Została wydana na następujące platformy: PC, PS4, Switch, Xbox One, iOS. Co ciekawe w wersji na PC I PS4 można skorzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości. Nie są one jednak wymagane do działania. Przy zakupie warto rozważyć tą możliwość. Jeżeli chodzi o VR, tego typu gry sprawdzają się wręcz idealnie.

Gra została bardzo dobrze przyjęta przez branżę. Oceny jakie otrzymała to 84 od recenzentów i 7,3 od graczy.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x