Mon Bazou

Mon Bazou

Gry symulacje Gry wyścigowe Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

6.9

Śr. graczy

Mon Bazou
Mon Bazou

Mon Bazou to nietypowy symulator mechanika z elementami wyścigowymi studia Santa Koza. Tytuł ten został wydany we wczesnym dostępie na komputery osobiste z systemem Windows 16 grudnia 2021 roku. W grze budujemy własny wątpliwej jakości pojazd wyścigowy, na którego produkcję zarabiamy poprzez handel drewnem i syropem klonowym lub rozwożąc pizzę czy hodując rośliny. Tytuł ten oferuje jednak znacznie więcej angażujących mechanik. Sam tytuł “Mon Bazou” oznacza we francuskim dialekcie Quebecu “koszmarny samochód”.

Data premiery:Platformy:

Mon Bazou – na czym polega rozgrywka?

Gra przenosi nas do Kanady do 2005 roku, gdzie skupiamy się na stworzeniu własnego wyścigowego pojazdu.  Zadanie to nie będzie jednak proste, bo na wszelkie ulepszenia musimy zarobić. Jak tego dokonać? Cóż, twórcy zaimplementowali kilka ciekawych rozwiązań. Na przykład, możemy pokusić się o zostanie drwalem, aby rozpocząć handel drewnem. Nadwyżkę surowca warto zainwestować w rozwój swojego biznesu i stawianie kolejnych budynków.

To jednak zaledwie początek, bo swoje działania możemy urozmaicić wydobywaniem i handlowaniem syropem klonowym. W zdobywaniu gotówki pomoże nam również zatrudnienie się jako dostawca pizzy lub złomiarz (tak, części do swojego pojazdu znajdziemy nawet na złomowisku!). Zarobione pieniądze można inwestować w szereg różnych działalności, w tym w hodowlę konopi indyjskiej. Dalsza część rozgrywki skupia się już wokół budowania i ulepszania naszego samochodu marzeń. 

Mon Bazou – zbuduj wyścigowego gruchota

Pozyskanie środków finansów to tylko część zabawy. Później musimy jeszcze skompletować potrzebne części i przejść do budowania pojazdu. Następnie możemy rozpocząć zawrotną karierę kierowcy rajdowego! Ze zdobytych zasobów możemy też zbudować garaż, w którym będziemy mogli pielęgnować remontowany przez nas pojazd. 

Nasz samochód będzie wymagał gruntownych modernizacji. Wszystkie części zainstalujemy samodzielnie, a karoserię nawet pomalujemy specjalnym sprayem! To wszystko ma zagwarantować graczowi długie godziny przedniej zabawy. Mon Bazou nie jest więc wyłącznie symulatorem mechanika. To gra o rozbudowanym systemie craftingu i elementami strategiczno-wyścigowymi. Ta nietypowa mieszanka już teraz bardzo spodobała się graczom, którzy w opiniach na Steamie wystawiają praktycznie wyłącznie pozytywne recenzje.

Na szczęście wymagania systemowe gry nie są nazbyt wymagające. Aby zagrać w Mon Bazou potrzebować będziemy systemu operacyjnego Windows 7 lub Windows 10, 4 GB pamięci RAM, kartę graficzną GeForce GTX 500 lub lepszą i przynajmniej 1 GB wolnego miejsca na dysku. Mowa jednak o wymaganiach minimalnych.

Mon Bazou oferuje dość ładną oprawę graficzną i jak na projekt ze stosunkowo niewielkim budżetem, bardzo dużo interesujących z perspektywy graczy mechanizmów urozmaicających rozgrywkę. W końcu pomysł z przeniesieniem się do Kanady z 2005 roku, zaszyciem w lesie i wykorzystywaniem dobrodziejstw natury w szczytnym celu wyremontowania rozpadającego się pojazdu, aby wziąć udział w wyścigach, brzmi jak scenariusz dobrego, choć nieco abstrakcyjnego filmu. Z drugiej strony, to właśnie tak nietypowy pomysł sprawia, że Mon Bazou jest tytułem, z którym warto się bliżej zaznajomić. 

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

1
0
Would love your thoughts, please comment.x