Dave the Diver

Dave the Diver

Gry ekonomiczne Gry przygodowe Gry roguelike Gry RPG Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
9

Ocena redakcji

8.4

Śr. graczy

Dave the Diver
Dave the Diver

Gra typu roguelike wyprodukowana i wydana przez studio Mintrocket. Tytuł cechuje się specyficznym humorem oraz elementami charakterystycznymi dla gier strategicznych. W grze wcielamy się w nurka-pasjonata, który wieczorami prowadzi restaurację sushi, a większość dnia spędza głęboko pod wodą. Dave the Diver trafiło na rynek 23 czerwca 2023 roku na PC.

Data premiery:Platformy:,

Fabuła Dave the Diver

Dave the Diver nie stroni od groteski i dużej dawki humoru. To nietypowa gra przygodowa, łącząca w sobie elementy gier roguelike, RPG oraz strategii ekonomicznych. Produkcja powstała dzięki pracy niezależnego studia Mintrocket i jest kierowana do miłośników tzw. gier pikselowych.

Podczas zabawy gracze wcielają się w nurka, który całymi dniami zajmuje się przemierzaniem podwodnych głębin w poszukiwaniu przygód i owoców morza. Wieczorami zaś nasza postać prowadzi własną restaurację z sushi. Co ciekawe, to właśnie podczas eksploracji morza przyjdzie graczom łapać morskie istoty, z których później będzie można przyrządzić smakowite dania premium.

Główną postacią jest tytułowy Dave — grubszy jegomość, który nijak kojarzy się z postacią doświadczonego nurka. Nie przejmuje się on jednak licznymi uwagami dotyczącymi swojej masy ciała i wbrew wszystkich postanawia dalej realizować swoje marzenia. Dave ma przyjaciela — Bancho. Ten jest prawdziwym kulinarnym maestro, który potrafi przyrządzać niesamowicie pyszne dania często złożone z rzadkich morskich żyjątek. To właśni z nim Dave prowadzi wspomnianą restaurację sushi.

To jednak nie wszystko. W międzyczasie gracze dowiadują się bowiem, że w okolicy, w której nurkuje Dave, archeolodzy natrafili na ślady morskiej cywilizacji, której grozi całkowita zagłada. Nasz bohater postanawia stanąć na wysokości zadania i wyruszyć morskiemu światu na ratunek.

Mechanika

Mechanika gry Dave the Diver opiera się na prostych schematach tj. eksploracji, rozwoju głównego bohatera i zarządzaniu restauracją. W ciągu dnia gracze nurkują w głębinach morza i szukają ryb oraz innych cennych stworzeń, z których — rzecz jasna — będzie się dało zrobić sushi. Na graczy czekają też liczne zagadki środowiskowe, ponad 200 gatunków zwierząt do odkrycia — w tym m.in. rekiny, a także walki z bossami i przygotowany w ramach tego potężny arsenał broni do użycia.

Gracz może wybrać się na polowanie z karabinem snajperskim, strzelbą lub bronią białą. Można też używać siatek i strzałek usypiających. Dodatkowym utrudnieniem jest jednak czas, jaki możemy spędzić pod wodą — główny bohater jest podłączony do butli tlenowej, która ma ograniczoną zawartość.

Co więcej, trzeba tutaj też uwzględniać obciążenie postaci — im więcej  zasobów zbierzemy, tym ciężej będzie nam się wydostać z głębin — a to bywa kluczowe np. podczas ucieczki przed morskimi drapieżnikami. W restauracji gracz musi przygotowywać przepisy, gotować, dbać o satysfakcję klientów i odpowiednio rozdysponowywać zarobione fundusze na kolejne inwestycje.

Grafika

Dave the Diver to przede wszystkim kolorowa i pixselartowa grafika, która natychmiast przykuwa uwagę. Dodatkowo grę wzbogacono o elementy 3D.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x