Kingdom Two Crowns

Kingdom Two Crowns

Gry RPG Gry strategiczne Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
9

Ocena redakcji

8.4

Śr. graczy

Kingdom Two Crowns
Kingdom Two Crowns

Strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG wyprodukowana przez noio i wydana przez Raw Fury Games. Mowa o minimalistycznym tytule 2D stworzonym z myślą o rozgrywce kooperacyjnej. Kingdom Two Crowns trafiło na rynek w 2018 roku na PC, PS4, XONE oraz konsole Switch, a w 2020 roku także na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Fabuła

Kingdom Two Crowns to nietypowa gra strategiczna wykorzystująca elementy RPG w konwencji średniowiecznego fantasy. Jest to swoista kontynuacja gry Kingdom Classic z 2015 roku, która cieszyła się sporym zainteresowaniem graczy.

W grze Kingdom Two Crowns fabuła i opowiadania historia jest jedynie tłem dla całej rozgrywki. Gracze trafiają bowiem do świata fantasy, który od razu przynosi na myśl skojarzenia ze średniowieczem. Podczas zabawy obejmujemy posadę nie byle kogo, bo samego króla, którego zadaniem jest — jak to u królów bywa — zapewnienie szczęścia, dobrobytu i bezpieczeństwa swoim poddanym.

Mechanika

Rozgrywka w Kingdom Two Crowns zaprezentowana jest w klasycznej postaci 2D. Celem gracza jest zarówno eksploracja lokacji w celu pozyskiwania zasobów i złota, jak i werbowanie osadników. Możemy wówczas zdecydować, komu chcemy zapłacić i w kogo opłaca się rzeczywiście zainwestować — to właśnie osadnicy będą budować dla nas nowe obiekty przemysłowe, fortyfikacje i nie tylko. Warto na to zwracać szczególną uwagę, bo nocą istnieje ryzyko ataku potworów — niezbyt przyjaznych trolli.

Przejęcie korony przez przeciwnika oznacza definitywny koniec gry. Na rozwój naszego królestwa wpływać też będzie pogoda — przykładowo brak deszczu może spowodować potężne problemy z uprawami i tym samym dostępem do żywności. Da się jednak przed tych uchronić, choć wymagać to będzie zebrania odpowiednich perków.

Gra Kingdom Two Crowns to tytuł kładący szczególny nacisk na tryb współpracy. Mamy tutaj tryb sieciowy LAN, który pozwala na zabawę w dwie osoby, jak i trybie online. Oczywiście, gracze, którzy preferują rozgrywkę single player wciąż mogą grać w pojedynkę.

  • Gra wymaga strategicznego myślenia i efektywnego zarządzania zasobami, takimi jak złoto, drewno i narzędzia. Gracze muszą wybierać, w co inwestować, aby rozwijać swoje królestwo.
  • Gracze mogą wyprawiać się w podróże, eksplorując otaczający ich świat i poszukując nowych źródeł zasobów oraz miejsc do rozbudowy królestwa.
  • Gracze muszą dbać o swoją obronę królestwa, budując mury i rekrutując obrońców.
  • W miarę postępów gracza królestwo staje się coraz większe. Możesz budować nowe budynki, ulepszać swoją armię i rozwijać technologię.

Oprócz średniowiecznego klimatu gra Kingdom Two Crowns oferuje graczom znacznie więcej treści. W tym:

  • Dead Lands — możliwość rozpoczęcia rozgrywki specjalnymi monarchiami, takimi jak znana z gry Bloodstained, Sharddiner Miriam. Podczas zabawy gracze mogą zastawiać pułapki, dosiąść olbrzymiego nieumarłego żuka i budować królestwo pełne mroku i grozy.
  • Shogun — możliwość rozpoczęcia zabawy w krainie inspirowanej feudalną Japonią. Gracze mogą zagrać Onna-bugeisha lub szogunem.

Grafika

Kingdom Two Crowns to prawdziwa klasyka w kontekście oprawy graficznej. Mowa o pixelartowej stylistyce, która przykuwa uwagę i przynosi na myśl gry retro.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x