Scrapnaut

Scrapnaut

Gry polskich twórców Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

7.3

Śr. graczy

Scrapnaut
Scrapnaut

Gry typu sandbox zawsze stanowią pewną zagwozdkę. Z jednej strony oferują pełną wolność. Z drugiej nie zawsze mają wystarczającą ilość zawartości, aby ten otwarty świat wypełnić. Jeżeli chodzi Scrapnaut studia SpiffyBit to tej zawartości zdecydowanie nie brakuje, a steampunkowy klimat wyraźnie kusi.

Data premiery:Platformy:

Scrapnaut – opis fabuły

Fabuła nakreślona w grze jest stosunkowo prosta. Rozbijamy się na obcej planecie i próbujemy przetrwać. Dawno temu wydarzyła się na niej tajemnicza tragedia w wyniku której do atmosfery dostały się ogromne ilości toksycznego gazu. Choć ludzie zdążyli ją opuścić, to zostawili maszyny, które były systemem obronnym. I w dalszym ciągu działają

Scrapnaut – na czym polega?

Gra jest w dużym stopniu nastawiona na survival. Musimy poszukiwać i pozyskiwać surowce. Użyjemy ich do rozbudowy naszej bazy. Dlatego podróżując warto zawsze mieć ze sobą siekierę lub kilof. 

Mapa została podzielona na sektory. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym środowiskiem. Eksplorację utrudnia nam toksyczna atmosfera. Aby funkcjonować w takich warunkach musimy mieć ze sobą zapas tlenu w butli. Dodatkowo, gdy naprawimy filtr tlenu w danym sektorze, to atmosfera się oczyści.

Oprawa graficzna jest całkowicie trójwymiarowa i reprezentuje styl steampunku. Akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaku. Jeżeli chodzi o jej jakość to jest przyzwoicie. Nie jest to może poziom Red Dead Redemption 2, ale jak na grę indie jest zupełnie okej.

Gra kładzie mocny nacisk na motyw budowania. Zastosowano tu podobne rozwiązanie, jak w Factorio. Im bardziej rozbudujemy naszą bazę, tym silniejsze fale wrogów będziemy musieli pokonać. Dostęp do kolejnych budynków i technologii uzyskujemy poprzez odnajdywanie ksiąg umiejętności w świecie gry. 

Jakie tryby posiada Scrapnaut?

Gra pozwala zarówno na samodzielną zabawę, jak i na rozgrywkę w trybie sieciowej kooperacji do czterech graczy. Szczególnie ten drugi tryb idealnie się sprawdza w grach typu sandbox. Warto ją docenić, chociażby za ciekawą interpretację steampunku oraz satysfakcjonujący system budowania.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x