Hollow Knight

Hollow Knight

Gry platformowe Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
9

Ocena redakcji

9.1

Śr. graczy

Hollow Knight
Hollow Knight

Klasyczne przygodowe gry akcji to coś po co po prostu czasami mamy ochotę sięgnąć. Wśród tego typu produkcji zdecydowanie wyróżnia się Hollow Knight, która szturmem zdobyła serca miłośników gier Indie.

Data premiery:Platformy:, , ,

Hollow Knight – opis fabuły

Akcja gry odbywa się w królestwie Hollownest, które zamieszkiwane jest przez różne gatunki owadów. Królestwo, zostało zaatakowane przez tzw. Infekcję, która czyni z mieszkańców okrutne i bezmyślne bestie. Gracz wciela się w postać Rycerza Naczynia, który powraca do Hollownest po ponownym przebudzeniu się Infekcji. 

Bohater przemierza świat gry spotykając na swojej drodze kolejne postacie związane z historią królestwa, a także odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu oraz inne sekrety. Gra w wersji podstawowej posiada 3 możliwe zakończenia, co jest częste w przypadku tego typu produkcji.

Hollow Knight – na czym polega?

Rozgrywa w Hollow Knight jest dość typowa dla zręcznościowych platformówek. Gracz przemierza świat walcząc, skacząc i unikając ataków przeciwników. Istnieje również możliwość rozwijania swojej postaci poprzez zdobywanie nowych umiejętności oraz wyposażenie jej w starożytne relikty.

Gra została zaprojektowana w dwuwymiarze i oferuje piękną ręcznie rysowaną grafikę. Świat pomimo swojej konstrukcji jest stosunkowo otwarty i gracz dysponuje pewną dowolnością w kolejności eksplorowania kolejnych lokacji. 

Główną bronią gracza jest ostrze, które służy do zadawania obrażeń w zwarciu oraz odbijania się od niebezpiecznych przedmiotów. Poza paskiem zdrowia gracz ma do dyspozycji tzw. duszę, która może posłużyć zarówno do leczenia się, ale i również do rzucania zabójczych zaklęć, których można się nauczyć w trakcie gry.

Na przestrzeni gry pojawia się również Ostrze Snów, które pozwala odkryć drugą rzeczywistość Hollownest składającą się z ze wspomnień i snów. Może być również wykorzystywane do czytania w myślach postaci i wkraczania do ich snów.

Jakie tryby posiada Hollow Knight?

Deweloperzy przygotowali jedynie kampanię dla pojedynczego gracza i na próżno tu szukać rozgrywki multiplayer. Po ukończeniu fabuły można rozpocząć grę od nowa w trybie Steel Soul, który stanowi największe przygotowane przez twórców wyzwanie.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x