Muck

Muck

Gry akcji Gry roguelike Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

4.5

Śr. graczy

Muck
Muck

Gry survivalowe w dalszym ciągu nie tracą na popularności. Powstają kolejne produkcje, których głównym założeniem jest motyw przetrwania, a jedną z nich jest właśnie Muck. Jest to o tyle ciekawy projekt, ponieważ został stworzony przez Youtubera o nicku Dani. W jednym z komentarzy pod jego filmem widz zarzucił mu, że nie byłby w stanie zrobić takiej gry. Youtuber postanowił wyprowadzić go z błędu i tak właśnie powstał Muck.

Data premiery:Platformy:

Muck – opis fabuły

Muck generalnie nie posiada fabuły. Pomysł tej gry sprowadza się do tego, że gracz rozpoczyna rozgrywkę na losowo generowanej mapie jako rozbitek. W ciągu dnia musi zbierać surowce, wnosić budynku i tworzyć niezbędne przedmioty. Z kolei w nocy musi się bronić przed hordami przeciwników – w tym również trudnych do pokonania bossów. Głównym i jedynym celem rozgrywki jest przetrwanie tak długo jak to tylko jest możliwe.

Muck – na czym polega?

Choć sam zamysł gry jest niezwykle prosty, to gameplay potrafi wciągnąć na długie godziny. Połączenie elementów roguelike z ciekawymi mechanikami survivalu sprawiło, że gra stała się niezwykle popularna na Steamie. Co ważniejsze – twórca w dalszym ciągu ją rozwija. Choć większość graczy stanowią widzowie Daniego, to na Steamie można również znaleźć opinie osób, które nie znają jego twórczości, a są one bardzo pozytywne. 

Gracze śledzą rozgrywkę z widoku pierwszej osoby, a rozgrywka dzieli się zasadniczo na dwie fazy – dzień i noc. Dzień spędzamy na przygotowywaniu się do nocnych walk z potworami. Jeśli powinie nam się noga i zostaniemy pokonani, to możemy rozpocząć grę od nowa na nowo wygenerowanej mapie. 

Jakie tryby posiada Muck?

Produkcja to została udostępniona przez twórcę całkowicie za darmo. Gracze otrzymali dostęp do rozgrywki jednoosobowej i wieloosobowej. Szczególnie ciekawy jest ten drugi tryb, ponieważ pozwala na wzajemną współpracę poprzez wspólne budowanie i pokonywanie potworów. Tytuł umożliwia również walkę pomiędzy graczami w trybie battle royale, gdzie gracz, który przeżyje jako ostatni wygrywa.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x