Yes, Your Grace

Yes, Your Grace

Gry ekonomiczne Gry polskich twórców Gry strategiczne Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.9

Śr. graczy

Yes, Your Grace
Yes, Your Grace

Gry strategiczne to gatunek, który od wielu lat jest już dobrze ukształtowany. Co jakiś czas pojawiają się pewne wariacje na jego temat. Mniej lub bardziej udane. Do tych drugich zdecydowanie należy gra Yes, Your Grace. To kolejny indyk, który zaskakuje pomysłem na siebie. Wyprodukowany został przez polskie studio Brave At Nigth. Jeżeli poszukujesz gry strategicznej okraszonej solidną dawką pixelartu to ten tytuł jest zdecydowanie dla Ciebie.

Data premiery:Platformy:, ,

Yes, Your Grace – opis fabuły

Akcja gry ma miejsce w realiach średniowiecznych w fantastycznym królestwie Davern. My wcielamy się we władcę królestwa. Nie posiada on męskiego potomka. Postanowił oddać rękę swojej najstarszej córki przywódcy barbarzyńskiego ludu. Po czasie doszedł do wniosku, że popełnił błąd. W ramach zadośćuczynienia zmienił zdanie i pozwolił córce wyjść za pewnego księcia. 

Jednak w ich zaślubiny ma miejsce prawdziwa katastrofa. Armia barbarzyńców napada królestwo. Napastnicy plądrują zamek, a kraj popada ruinę. W tym miejscu wkraczamy my jako król i próbujemy odbudować nasz kraj. W grze spory nacisk położono na relacje rodzinne. Jako król musimy dbać o najbliższych, a jednocześnie mieć na uwadze dobro królestwa. 

Yes, Your Grace – na czym polega?

Gra w większości polega na podejmowaniu decyzji. W sali tronowej przyjmujemy poddanych i wysłuchujemy ich próśb. Możemy im pomóc na jeden lub kilka sposobów, albo kompletnie zignorować. Problemy mogą być zarówno błahe, jak i poważne. Aby ocalić i odbudować królestwo ważne jest wyznaczenie odpowiednich priorytetów. Poza tymi decyzjami czekają na nas problemy rodzinne, które również będą wymagały jakiejś ingerencji.

Oczywiście większość decyzji wymaga poświęcenia pewnej ilości zasobów. A my dysponujemy ograniczonymi środkami. Warto mieć na uwadze, że każda podjęta decyzja niesie ze sobą konsekwencje. Zarówno dla nas, naszych najbliższych oraz całego królestwa. Jest to główny element strategiczny tej gry. Nieustannie musimy kontrolować poziom zasobów, a często nasze decyzje będą bezpośrednio od tego uzależnione. 

Na uznanie zasługuje oprawa graficzna i udźwiękowienie. Grafika prezentuje styl pixelart, co w połączeniu z tematyką średniowiecza tworzy ciekawą kompozycję. Muzyka również kojarzy się z klasycznymi przedstawicielami fantastyki wśród gier i filmów. Fani takich światów nie będą zawiedzeni.

Mechanika gry może miejscami przypominać inną serię gier, czyli Reigns. Oczywiście chodzi o główny zamysł, ponieważ Yes, Your Grace zdecydowanie inaczej podchodzi do tematu. Klimat gry również jest z goła odmienny.

Jakie tryby posiada Yes, Your Grace?

Gra oferuje wyłącznie tryb jednoosobowy. Nie ma w niej możliwości gry z innymi graczami i prawdopodobnie taka już się nie pojawi. Obecnie dostępna jest na platformach: PC, Xbox, Nintendo Switch. Produkcja otrzymała bardzo przyzwoite oceny od recenzentów oraz graczy. W serwisie metacritic jest to odpowiednio 75 oraz 7.8. Można by rzec, że po raz kolejny polska branża gier udowodniła, że potrafi tworzyć oryginalne tytuły na światowym poziomie.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x