Workers & Resources: Soviet Republic

Workers & Resources: Soviet Republic

Gry ekonomiczne Gry strategiczne Gry symulacje
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.6

Śr. graczy

Workers & Resources: Soviet Republic
Workers & Resources: Soviet Republic

Masz ochotę na nieco inną grę strategiczną o budowie miasta? Z Workers & Resources: Soviet Republic od 3Division przeniesiesz się do ery zimnej wojny i zyskasz szansę na zbudowanie własnego państwa socjalistycznego. Czy wykorzystasz przy tym imperatyw kupowania Zachodu, czy wesprzesz socjalistyczną brać ze Wschodu, zależy tylko od Ciebie.

Data premiery:Platformy:

Workers & Resources: Soviet Republic – opis fabuły

Gra Workers & Resources: Soviet Republic koncentruje się na rozwoju fikcyjnego państwa z okresu zimnej wojny. Zadaniem gracza jest rozbudowywanie swojego radzieckiego imperium poprzez stawianie kolejnych konstrukcji i dbanie o równowagę ekonomiczną. W Workers & Resources: Soviet Republic nie znajdziemy konkretnego celu. Tylko od gracza zależy za co go uzna. Może być to np. osiągnięcie absolutnej niezależności od importu albo bycie potentatem na rynku produkcji maluchów.

Workers & Resources: Soviet Republic – na czym polega?

Workers & Resources: Soviet Republic to gra strategiczno-ekonomiczna. Chociaż przedstawione w niej realia nie są szczególnie popularne w tym gatunku, to mechanika pozostaje bardzo podobna względem innych przedstawicieli tego typu tytułów.

Zadaniem gracza jest więc zarządzanie zróżnicowanymi aspektami kraju. Pod jego kontrolą znajduje się wydobycie surowców, wytwarzanie dóbr, budowa, wszelkiego rodzaju inwestycje, a nawet sami mieszkańcy socjalistycznego państwa, których należy kierować do pracy w kopalniach, czy fabrykach. By poszczególne elementy wykazywały wymaganą efektywność, konieczne jest odpowiednie planowanie infrastruktury (dróg, chodników, torów, rur etc.) oraz dbanie o szczęście swoich obywateli. Nic tak bowiem nie stymuluje chęci do pracy dla narodu, jak radość. Niestety, im więcej człowiek ma, tym więcej potrzebuje. Z czasem ludzie będę żądać więcej niż tylko wyżywienia, np. ubrań, alkoholu, elektroniki albo miejsc do spędzania wolnego czasu.

Gracz musi stale reagować na sytuacje ekonomiczne. Ceny surowców na globalnym rynku ulegają bowiem zmianom podczas rozgrywki, a to z kolei dynamicznie wpływa na kwestie ogólnie pojętych kosztów. Konieczne jest więc dywersyfikowanie planów i tworzenie alternatywnych założeń gospodarczych na wypadek jakiegoś krachu. Warto też wspomnieć, że wszelkich transakcji można tutaj dokonywać w jednej z dwóch wybranych walut – dolarach lub rublach.

Całość wizualnie utrzymana jest w klimacie estetyki socjalizmu – bloki z wielkiej płyty, czy specyficzne modele pojazdów (m.in. kultowe maluchy oraz ogórki) pozwalają na całkiem niezły poziom immersji. Zwłaszcza jeżeli gracz zna socjalistyczne obrazki również z rzeczywistości.

Jakie tryby posiada Workers & Resources: Soviet Republic?

Workers & Resources: Soviet Republic posiada w tym momencie wyłącznie tryb gry dla jednego gracza. Co więcej, działa na zasadzie piaskownicy, w której gracz musi samodzielnie wyznaczać sobie cele. Poziom trudności podnosi się automatycznie wraz z postępami w rozgrywce.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x