We Were Here

We Were Here

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry detektywistyczne
Gry logiczne Gry przygodowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

We Were Here
We Were Here

Gry logiczno-przygodowe to ogólnie rzecz biorąc nie jest gatunek, w którym jest wyjątkowo dużo miejsca na eksperymenty. Pomimo tego od czasu do czasu pojawia się gra, która stara się wprowadzić coś nowego do dobrze znanego nam gatunku. Tego typu produkcją jest We Were Here, która oferuje motyw kooperacji i komunikacji głosowej do rozwiązywania skomplikowanych zagadek.

Data premiery:Platformy:, ,

We Were Here – opis fabuły

Gracze wcielają się w dwójkę bohaterów którzy zostają uwięzieni na terenie tajemniczego, opuszczonego zamku. Obaj zostają umieszczeni w różnych częściach budynku, a celem rozgrywki jest doprowadzenie do ich spotkania. Całość została zaprojektowana w klimacie thrillera, a sam zamek został zainspirowany Castle Rock na Antarktydzie.

We Were Here – na czym polega?

Główną osią gameplayu tej produkcji są oczywiście zagadki, których rozwiązanie popycha całą fabułę do przodu. Aby osiągnąć sukces, gracze muszą ze sobą współpracować. Sam zamek został wypełniony wskazówkami na temat jego historii.

Gra zawiera w sobie również pewne elementu survivalu, ponieważ poza zagadkami gracze muszą uważać na takie rzeczy jak np. temperatura. Innymi słowy – bohater może zamarznąć na śmierć. Warto pamiętać o tym, że postacie komunikują się za pomocą krótkofalówek, dlatego do rozgrywki niezbędny jest mikrofon.

Wyzwania stawiane przed graczami nie należą do prostych. Trzeba będzie wykazać się pomysłowością oraz spostrzegawczością. Co ciekawe, jeżeli nie damy rady przejść jakiegoś poziomu i będziemy chcieli powrócić do niego później, to gra za każdym razem zmieni symbole, podwiedzi i rozwiązanie. Dlatego korzystanie z zewnętrznych poradników okazuje się wręcz niemożliwe.

Tego typu gry mają to do siebie, że powtarzają pewne schematy modyfikując wyłącznie szczegóły. Takie myślenie nie zadziała w We Were Here. Do każdej zagadki należy podejść całkowicie indywidualnie, ponieważ po prostu się one nie powtarzają.

Choć produkcja ta miała swoją premierę 2017 roku, to oprawa graficzna nie należy do najbardziej wyszukanych. Niektórzy mogliby powiedzieć, że jest wręcz brzydka. Jest jednak pewne usprawiedliwienie. Uproszczona grafika bardzo dobrze wpływa na klimat całej produkcji, a dodatkowo nawiązuje do tradycyjnych systemów RPG. Dzięki temu odnajdziemy w niej nutkę nostalgii. Co więcej, jest to gra indie, więc twórcy w pewnych miejscach musieli robić ją po niskich kosztach.

Co ciekawe gra oferuje możliwość zabawy za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości. Jest to oczywiście opcjonalne, jednak osoby posiadające tego typu sprzęt mogą rozważyć jego wykorzystanie.

Jakie tryby posiada We Were Here?

We Were Here oferuje jedynie tryb kooperacji przez internet. Gra została skonstruowana w taki sposób, że nie da się jej przejść samemu. Twórcy nie udostępnili również trybu kooperacji na podzielonym ekranie, dlatego do zabawy niezbędne jest łącze internetowe.

We Were Here jest darmowym “odcinkiem pilotażowym” całej serii gier, które opierają się na zagadkach i kooperacji. Po przejściu tego darmowego tytułu gracze mają pogląd na to, czego mogą się spodziewać w kolejnych, płatnych już częściach.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x