Unturned

Unturned

Gry akcji Gry postapokaliptyczne Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

4.8

Śr. graczy

Unturned
Unturned

Zombie survival w otwartym świecie utrzymany w estetyce kultowego Minecraft? To nie pokaz możliwości wyobraźni, ale realny projekt studia Smartly Dressed Games, który koniecznie powinni przetestować gracze szukający unikatowych projektów.

Data premiery:Platformy:,

Unturned – opis fabuły

Punktem wyjścia dla Unturned jest apokalipsa zombie. Oto świat dotknęła od dawna spodziewana przez Hollywood i pisarzy science-fiction zagłada. Gracz jest jednym z nielicznych ocalałych, wciąż pozostającym przy ludzkich zmysłach. Jego zadaniem jest oczywiście przetrwać w tym zmienionym świecie, a by tego dokonać musi zająć się różnymi aspektami egzystencji – nabywaniem nowych umiejętności, tworzeniem przedmiotów i budowaniem schronienia.

Unturned – na czym polega?

Unturned to gra free to play. W tym survivalu z otwartym światem prowadzić można rozgrywkę jednoosobową, sieciową kooperację, sieciowe PvP oraz PvP lub kooperację LAN. Estetycznie wyraźnie nawiązuje do kultowego Minecrafta, którego wzorem posiada bardzo charakterystyczny kształt postaci oraz umowny graficznie świat przedstawiony.

Zadaniem gracza w Unturned, podobnie jak w przypadku innych przedstawicieli gatunku survival, jest po prostu przetrwanie. W tej bardzo ogólnej misji mogą mu przeszkadzać inni gracze, ale też zombie oraz napotkani NPC. Do dyspozycji gracza oddano takie mechaniki, jak: zbieranie owoców i warzyw, polowanie na zwierzęta (dla mięsa i skór), wędkowanie, rolnictwo, budowanie barykad, zabijanie okien deskami na noc, tworzenie nowych struktur od podstaw, czy modyfikowanie pojazdów. Nie bez znaczenia dla stanu i kondycji postaci jest też środowisko. Na bohatera gracza negatywnie mogą wpływać zmiany pogodowe i np. niskie temperatury, ale też lokalne skażenie terenu.

Jednym z ciekawszych elementów Unturned jest bardzo rozbudowana mapa, po której przemieszczać można się za sprawą całej palety pojazdów. Gracz ma możliwość poznawania świata poprzez lądy, morze lub powietrze; helikopterami, myśliwcami, skuterami i innymi. W grze funkcjonuje 5 oficjalnych map oraz 1 stworzona przez społeczność, co pozwala na zagospodarowanie naprawdę wielu godzin wolnego czasu. Co ciekawe mapy do eksploracji bazują na istniejących lokacjach, jak Wyspa Księcia Edwarda, Jukon, Waszyngton, Rosja, Hawaje, czy Niemcy.

Podobnie, jak Minecraft, Unturned również daje graczom ogrom swobody i możliwość nieskrępowanego wprowadzania modyfikacji. Z ciekawszych elementów warto również wspomnieć o tym, że gra dysponuje serwerami typu role play, umożliwia niszczenie większości obiektów oraz posiada zaimplementowany (opcjonalny) system porozumiewania się z innymi graczami przez wbudowane w grę radio z dwiema częstotliwościami (zamiast programu zewnętrznego – dla lepszej immersji).

Jakie tryby posiada Unturned?

Unturned można traktować zarówno w kategorii niekończącego się doświadczenia, w którym gracz stale tworzy nowe struktury, gromadzi przedmioty i rozwija swoją postać, jak i rozgrywki fabularnej z misjami przekazywanymi bohaterowi przez napotkanych NPC-ów. Tytuł przeznaczony jest zarówno dla solowych graczy (i ceniących sobie rozgrywkę offline, i online), jak i grup nastawionych na kooperację lub rywalizację.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x