Turmoil

Turmoil

Gry ekonomiczne Gry strategiczne Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.2

Śr. graczy

Turmoil
Turmoil

W ostatnich latach gry z gatunku symulatorów przeżywają prawdziwy boom, jednak nie każdy tego rodzaju tytuł jest wart uwagi. Jeżeli szukasz ciekawego symulatora z angażującym gameplayem i fajną grafiką, to Turmoil jest jednym z lepszych wyborów. Tradycyjne podejście do tematu i fajny motyw przewodni to nie jedyne co ta gra ma do zaoferowania.

Data premiery:Platformy:, , ,

Turmoil – opis fabuły

Turmoil to gra symulacyjna, której akcja dzieje się w XIX wieku w Ameryce Północnej, podczas trwania tzw. gorączki naftowej. Twoim celem jest zbudowanie potężnego imperium naftowego, zdobycie większości udziałów w miasteczku i zostanie nowym burmistrzem. Zaczynasz praktycznie od zera, więc stopniowo musisz wspinać się po szczeblach kariery i krok po kroku realizować cel gry. Podczas rozgrywki musisz rywalizować z pozostałymi graczami, co stanowi dodatkową motywację do rozwijania swojego przedsiębiorstwa.

Turmoil – na czym polega?

Turmoil z pewnością jest grą strategiczną, która garściami czerpie z klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Mowa tu oczywiście o grach, których motywem przewodnim jest ekonomia i rozwijanie pewnej infrastruktury. Została jednak zaprojektowana w taki sposób, że jest niezwykle angażująca i pomimo niezbyt skomplikowanej grafiki potrafi przyciągnąć na wiele godzin.

Oprawa graficzna zapewniona przez twórców cechuje się prostotą, jednak jest bardzo miła dla oka. Nie jest to również typowy pixel-art. Całość została zaprojektowana w 2D, dzięki czemu praktycznie każdy komputer bez problemu udźwignie ten tytuł. Proceduralnie generowane poziomy z kolei sprawiają że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.

W Turmoil swoją karierę zaczniesz praktycznie od zera. Po zakupie pierwszej działki i wydobyciu pierwszych baryłek ropy kolejnym krokiem jest ich sprzedaż w jak najlepszej cenie. Zarobione pieniądze wydasz na kolejne narzędzia oraz ulepszenia, aby poprawić efektywność wydobycia. Kolejne działki nabywasz w ramach aukcji, podczas których musisz przelicytować swoich konkurentów. W ten sposób przebiega cała rozgrywka – wydobywasz ropę, sprzedajesz ją, kupujesz ulepszenia i wydobywasz jeszcze więcej ropy.

Gdy zakupisz działkę nie widać gdzie dokładnie znajdują się złoża ropy. Aby zdobyć tą informację i nie szukać na ślepo możesz wspomóc się radiestetą, kretem lub skanerem. Pamiętaj jednak, że im lepsze narzędzie tym więcej kosztuje, dlatego wybieraj rozsądnie i nie wydawaj na nie swojego całego budżetu.

Podczas rozgrywki możesz również udać się do saloonu, gdzie spotkasz postacie niezależne z którymi można wejść w szemrane interesy. Dzięki temu uzyskasz nie do końca uczciwą, ale jakże cenną przewagę, która pozwoli Ci wyprzedzić konkurentów i osiągnąć sukces.

Jakie tryby posiada Turmoil?

Turmoil na ten moment dysponuje jedynie trybem jednoosobowym. Przeciwnicy z którymi rywalizuje gracz sterowani są przez sztuczną inteligencję dostarczoną przez twórców. Nie oznacza to jednak, że rozgrywka jest prosta – wręcz przeciwnie, aby wygrać należy podejmować odpowiednie i przemyślanie decyzje biznesowe.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x