Treasure Hunter Simulator

Treasure Hunter Simulator

Gry polskich twórców Gry symulacje
Zobacz stronę gry na Steam
5

Ocena redakcji

5.4

Śr. graczy

Treasure Hunter Simulator
Treasure Hunter Simulator

Rynek gier z gatunku symulatorów w ostatnich latach przeżywa prawdziwe oblężenie. Studia nieustannie nas zaskakują pod względem kreatywności produkowanych przez siebie tytułów. Nie inaczej jest ze studiem Drago, które postanowiło stworzyć grę opartą o poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywacza metali. Mowa oczywiście o Treasure Hunter Simulator.

Data premiery:Platformy:, ,

Treasure Hunter Simulator – opis fabuły

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że tytuł nie posiada jako takiej fabuły. Zarys historii jest prosty, wcielamy się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest znalezienie wartościowych przedmiotów. Sukcesem można określić znalezienie wszystkich dostępnych przedmiotów w świecie gry. Został on podzielony na kilka osobnych lokalizacji. Kolejne miejsca odkrywamy wraz z postępem w rozgrywce.

Treasure Hunter Simulator – na czym polega?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, gra polega na poszukiwaniu zaginionych skarbów. Robimy to przy użycia wykrywacza metali oraz dodatkowego ekwipunku. Przedmiotów do odnalezienia jest naprawdę sporo, bo ponad 100. W tym kilka niezwykle rzadkich i legendarnych.

Znalezione artefakty mogą mieć różną jakość i poziom zużycia. To wpływa potem na ich cenę. Tak, odnalezione przedmioty sprzedajemy. Za zarobione w ten sposób pieniądze możemy kupić nowy ekwipunek, dzięki któremu znajdziemy jeszcze rzadsze i bardziej wartościowe rzeczy. Możemy je też wydać na podróże, do bardziej egzotycznych lokalizacji, gdzie znajdziemy inne, jeszcze rzadsze artefakty. 

Twórcy udostępnili kilka map, które całkowicie różnią się oferowanym środowiskiem. Możemy odwiedzić m.in. dżunglę, ruiny zamku, pustynię z ruinami, głęboką jaskinię, lokalną wieś, tropikalne wyspy itp.. Każda mapa cechuje się innym ukształtowaniem powierzchni oraz warunkami. Do lokalizacji podróżujemy z naszej głównej bazy wypadowej. W niej też możemy sprzedawać znalezione przedmioty oraz ulepszać sprzęt do poszukiwań.

Oprawa graficzna jest całkowicie trójwymiarowa. Jej jakość stoi na przyzwoitym poziomie, choć nie wyznacza nowych standardów w tym zakresie. Lokalizacje zostały dobrze zaprojektowane, czynią poszukiwania zdecydowanie bardziej przyjemnymi. Na uwagę zasługuje też oprawa muzyczna. Została dopasowana do dość spokojnego tempa gry.

Produkcję bardzo często można znaleźć w promocji. Nierzadko jest to kwota niespełna 10 zł. Decydując się na zakup, warto mieć na uwadzę, że to jest przede wszystkim symulator. Poszukiwanie skarbów w prawdziwym życiu bywa monotonne i w 95% przypadków znaleziska to zwyczajne śmieci. W grze studia Drago jest dość podobnie. Jednak ten kto miał do czynienia realnym wykrywaczem metali na pewno doceni produkcję pod względem realizmu.

Jakie tryby posiada Treasure Hunter Simulator?

Na ten moment tytuł oferuje wyłącznie kampanię jednoosobową. Nie znajdziemy w niej elementów multiplayer. Nie jest to produkcja szczególnie wymagająca pod względem mocy sprzętu. Powinna przyzwoicie i płynnie chodzić również na komputerach nieco starszych lub ze średniej półki. Zaznaczmy, że w grze znajdują się polskie napisy, a sama rozgrywka może starczyć nawet na kilkanaście godzin zabawy.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x