Tools Up!

Tools Up!

Gry polskich twórców Gry zręcznościowe Multiplayer Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

6.4

Śr. graczy

Tools Up!
Tools Up!

Gra kooperacyjna polskiego studia The Knights of Unity inspirowana takimi hitami, jak House of Flipper oraz Overcooked. Rozgrywka opiera się głównie na odnawianiu pomieszczeń według wskazówek klientów w taki sposób, aby zdobyć możliwie jak najwięcej punktów. Tools Up! zadebiutowało na rynku w 2019 roku na PC oraz konsolach PS4, XONE i Nintendo Switch.

Data premiery:Platformy:, , ,

Tools Up! – fabuła

Podczas zabawy gracze wcielają się w członków zespołu remontowego, aby przyjąć duże zlecenie na odnowienie wszystkich pomieszczeń w pewnym wieżowcu. Oczywiście, projekt musi być zrealizowany zgodnie z wytycznymi klientów, a także potrzebami przyszłych mieszkańców budynku. Rozgrywka koncentruje się na elementach kooperacyjnych, gdzie liczy się zdobycie jak największej liczby punktów za wykonane zadanie. 

Kluczowy tutaj będzie zarówno czas, jak i cierpliwość i precyzja. Przed przystąpieniem do działania przyjdzie nam się zapoznać z projektem całego budynku i poszczególnymi wskazówkami od zleceniodawców. W rezultacie, jednym razem odmalujemy ściany, a kolejnym położymy płytki lub przemeblujemy pokoje. Materiały budowlane będziemy musieli odebrać z rąk kuriera, ale temu może się zdarzyć pomylenie adresu. Jeśli do tego dojdzie, to stracimy cenny czas potrzebny na wykonanie zlecenia w założonym terminie.

Tools Up! – mechanika

Produkcja studia The Knights of Unity wymaga od gracza przede wszystkim szybkości i precyzji. Twórcy zaimplementowali tutaj szereg mechanik, mających sprawić, że zabawa nie będzie powtarzalna i nudna. Stąd też spore różnice pomiędzy wytycznymi zleceniodawców, a także potencjalne ryzyko utraty cennych materiałów budowlanych przez spóźnialskiego kuriera lub nasze niedopatrzenie (jeśli zapomnimy odebrać przesyłkę, kurier może nie chcieć ponownie jej nam dostarczyć).

Tools Up! składa się z kilku misji wchodzących w skład głównej kampanii. Zaczynamy od zadań najprostszych i stopniowo realizujemy coraz trudniejsze zlecenia. Ogromną rolę odgrywa tutaj kooperacja pomiędzy graczami – gra nastawiona jest na współpracę stąd też musimy jasno podzielić obowiązki i skrupulatnie pilnować czasu. Celem zabawy jest zdobycie jak największej ilości punktów (determinuje to czas, w jakim skończymy remont), które przełożą się na zadowolenie klienta. 

Gra pozwala również rozegrać daną misję w dowolnej kolejności, o ile wcześniej skończyliśmy dany poziom kampanii. Na początku zabawy możemy wybrać jedną z czterech dostępnych postaci. Z biegiem gry ich liczba jednak znacząco się powiększa.

Różnorodne są także lokacje. Każde z miejsc, które przyjdzie nam remontować różnić się będzie architekturą, kolorystyką czy otoczeniem. W zależności od zlecenia inne będą nawet warunki atmosferyczne. W trakcie remontu będziemy malować, tapetować, wyburzać, sprzątać, a nawet niszczyć otoczenie dookoła. Gra pozwala nawet w spektakularny sposób pozbywać się innych pracowników. Dzięki tak różnym mechanikom Tools Up! ma zagwarantować przednią zabawę na wiele godzin i to w kooperacyjnej odsłonie. 

Podczas remontu niezbędna będzie dobra organizacja pracy. Przed upływem czasu będziemy zmuszeni oddać gotowe, wyremontowane mieszkanie. Mowa nie tylko o odrestaurowaniu go zgodnie z życzeniem klienta, ale także wysprzątaniu wszystkich materiałów budowlanych, które zostaną nam po skończonej pracy.

Rozgrywka wieloosobowa przewiduje także możliwość utrudniania drugiemu graczowi jego pracy. Jeden gracz może próbować za wszelką cenę zdążyć z remontem w wyznaczonym terminie, a drugi w tym samym czasie będzie zaśmiecać jego teren pracy i niszczyć wszystko, co do tej pory udało się zrobić. Takie mechaniki otwierają furtkę do zupełnie innego wykorzystania rozgrywki i urozmaicenia zabawy. Warto dodać, że podczas gry możemy dowolnie obracać kamerę (nawet o 360 stopni), a pomieszczenia są w pełni trójwymiarowe.

Tools Up! – grafika

Od strony graficznej gra cechuje się kreskówkową stylistyką oraz zachęcającą do tańca ścieżką dźwiękową. Twórcy zadbali również o pełne wsparcie dla padów, dzięki czemu w tytuł ten pogramy także na konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x