Time To Stop Time

Time To Stop Time

Gry akcji Gry polskich twórców
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

6.9

Śr. graczy

Time To Stop Time
Time To Stop Time

Time To Stop Time to tytuł od dwuosobowego studia Sicarius. Zespół połączył dystopijny temat (morderczego wirusa) z mechaniką, która odpowiada za sukces gry Superhot. Marzysz o tym, by wziąć sprawy w swoje ręce i wymazać wirusa z historii ludzkości? Oto Twoja szansa.

Data premiery:Platformy:

Time To Stop Time – opis fabuły

Akcja Time To Stop Time rozgrywa się w 2047 roku, 27 lat po tym, jak tajemnicza organizacja wypuściła do świata morderczego wirusa, który zdziesiątkował ludzkość. Populacja zmniejszyła się z niemal 8 miliardów do raptem 70 milionów osób. Część z ocalałych skrywa się w podziemnych bunkrach, inni walczą o byt na powierzchni, polując i zabijając. Los jednak może się odwrócić. Naukowcom udaje się bowiem wynaleźć maszynę do podróży w czasie. Misja głównego bohatera wydaje się więc prosta – wrócić do 2018 roku i powstrzymać tajemniczą organizację przed wypuszczeniem wirusa.

Time To Stop Time – na czym polega?

Time To Stop Time to pierwszoosobowa gra akcji z motywem superbohaterskim. Gracz wciela się w niejakiego Jacka Aldera, który został wydelegowany do misji podróży w czasie. Jego zadaniem jest nie dopuścić do odkrycia i wypuszczenia wirusa, który przed laty zdziesiątkował ludzkość. Pomóc w osiągnięciu tego celu ma nie tylko uczestniczenie w przeszłych wydarzeniach, ale też umiejętność manipulowania czasem jako takim.

Podstawową mechaniką gry jest, nieco na wzór Superhota, zatrzymywanie czasu dla przeciwników. W trakcie tej wymuszonej pauzy bohater może manipulować obiektami i korzystać z różnorodnych broni tak, by po ponownym wprawieniu świata w ruch, wszyscy przeciwnicy byli już martwi. Do dyspozycji gracza oddano broń białą, broń palną, ładunki wybuchowe i wiele innych. Część misji zakłada nie tylko uśmiercenie wrogów, ale też ratunek postronnych cywili (niekiedy różnego rodzaju znaczących dygnitarzy), rozbrojenie bomby lub zniszczenie konkretnych obiektów.

Rozgrywka Time To Stop Time podzielona jest na etapy w formie zmiennych miejsc akcji. Między następującymi po sobie lokacjami pojawiają się statyczne plansze (stylizowane na malowane) z fabularną narracją. Historia wydaje się w tytule od studia Sicarius nie mniej ważna od samej walki. Kolejne kroki podejmowane przez bohatera wprowadzają zmiany w linii czasowej, ale niekoniecznie eliminują zagrożenie, zmuszając Aldera do kontynuowania podróży w czasie. Bywa też, że bohater trafia do innych momentów historycznych, niż było to zaplanowane. Dzięki temu gracz ma szansę na rozgrywkę nie tylko w XXI wieku, ale i w m.in. średniowieczu.

Dodatkową zabawą, wynikającą z mechaniki Time To Stop Time, jest możliwość kreatywnego wykorzystywania zasad fizyki tego świata. Wskakiwanie na rakiety i pociski, by zrobić z nich wybuchowe deskorolki to tylko jeden z przykładów możliwości urozmaicenia sobie rozgrywki.

Jakie tryby posiada Time To Stop Time?

Time To Stop Time to gra zaplanowana wyłącznie z myślą o jednym graczu. Specyfika tytułu związana z ingerencją w postępowanie upływu czasu wydaje się przekreślać wdrożenie trybu multiplayer w przyszłości.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x