Time Loader

Time Loader

Gry logiczne Gry platformowe Gry przygodowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.1

Śr. graczy

Time Loader
Time Loader

To niezależna gra przygodowa z elementami platformówki studia Flazm wydana w 2021 roku na PC, a później także na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Podczas rozgrywki wcielamy się w małego robota, którego zadaniem staje się uratowanie pewnej rodziny.

Data premiery:Platformy:, , ,

Time Loader – o czym opowiada fabuła?

Pomimo faktu, że Time Loader to przykład gry przygodowej z elementami charakterystycznymi dla gier logicznych i platformowych, to twórcy postanowili tutaj także dodać sporo warstwy fabularnej. W trakcie zabawy graczom przyjdzie się wcielić w niewielkich rozmiarów robota, który musi ocalić mieszkającą w pewnym domu rodzinę. Rozgrywka bazuje na elementach zręcznościowych i eksploracyjnych. Przyjdzie nam bowiem przeczesywać lokacje, rozwiązywać łamigłówki i ulepszać zdolności głównego bohatera. 

Co więcej, diametralny wpływ na rozwój fabuły będzie mieć czas. Gra pozwala nam bowiem zmieniać przeszłość poprzez interakcję z poszczególnymi przedmiotami, co będzie wpływało bezpośrednio na rozwój zdarzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu, od samego początku zabawy mamy świadomość, że każdy podjęty przez nas wybór będzie oddziaływać na dalsze etapy gry.

Time Loader – mechanika

Time Loader to rozbudowana gra 2D bazująca na elementach platformowych, na co spory wpływ ma wielkość głównego bohatera. Celem gracza jest przemierzanie domu, aby uratować mieszkającą w nim rodzinę. W trakcie zabawy możemy zmieniać wydarzenia poprzez bezpośrednią interakcję z różnymi przedmiotami. Przykładowo, naprawa cieknącego kranu może sprawić, że zapobiegniemy niszczycielskiej powodzi. Z kolei naprawienie tablicy ogłoszeniowej pomoże domownikom nie zapomnieć o ważnych z ich perspektywy wydarzeniach. 

W grze możemy się poruszać zarówno w lewo, jak i w prawo. Mechanika gry pozwala również skakać czy wspinać się po ścianach. Niektóre elementy rozgrywki wymagają sporej zręczności i cierpliwości. Każdy etap gry obfituje również w zagadki logiczne i łamigłówki, których rozwiązanie pozwala przejść dalej. Twórcy pokusili się na dodanie zagadek o różnym poziomie skomplikowania, co ma wpływać na satysfakcję z rozgrywki.  

Główną postać możemy ulepszać poprzez m.in. dodanie większych kół (pozwalających wyżej skakać), śrubokrętu (pozwala dokręcać i odkręcać śruby), ładunku elektrycznego (pozwalającego zasilać urządzenia) czy harpunów. Oczywiście, ich odblokowanie jest możliwe po ukończeniu konkretnego etapu gry. Podczas eksploracji mapy możemy też trafić na tzw. “znajdźki” poukrywane w trudno dostępnych dla gracza miejscach.

Time Loader – grafika

Twórcy podczas konstrukcji świata przedstawionego zdecydowali się na model 2D. Całość pomimo niewielkiego budżetu prezentuje się znakomicie. Studio Flazm zadbało o szczegóły i odpowiednią kolorową grafikę. Na uwagę zasługuje również warstwa audiowizualna. Co więcej, w grze trafimy na mnóstwo elementów odwołujących się do lat 90’ XX wieku (muzyka, przedmioty, artykuły gospodarstwa domowego itd.). 

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x