Timberman

Timberman

Gry polskich twórców Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

5.5

Śr. graczy

Timberman
Timberman

Nie każda gra musi posiadać otwarty świat i skomplikowaną fabułę. Czasami mamy akurat kilkanaście minut na krótką, niezobowiązującą rozgrywkę. Wtedy ogromne gry pokroju Skyrima czy Wiedźmina nie sprawdzają się. Właśnie do takich celów powstała produkcja Timberman od polskiego studia Digital Melody.

Data premiery:Platformy:, ,

Timberman – opis fabuły

Tytuł ten jako tako nie posiada jakiejkolwiek fabuły. Wcielamy się w drwala, którego zadaniem jest ściąć najwyższe drzewo w lesie. Jak się okazuje, nie do końca jest to możliwe.

Timberman – na czym polega?

Nasz bohater wykonuje swoją pracę całkowicie automatycznie. Każdy ruch siekiery stopniowo obniża pień ogromnego drzewa. Problemem okazują się gałęzie, które również się obniżają, a my musimy ich unikać. Cała zabawa polega na unikaniu gałęzi tak długo, jak to tylko jest możliwe.

Choć rozgrywka nie jest szczególnie skomplikowana, to nie oznacza, że gra jest prosta. Wręcz przeciwnie, nie ma możliwości, aby ją ukończyć. Drzewo posiada nieskończoną wysokość. Wraz z postępem jego ścinania pień wraz z gałęziami obniża się coraz szybciej. Przez to czas na uniknięcie gałęzi sukcesywnie się skraca.

Wraz z biciem kolejnych rekordów odblokowujemy nowe postacie oraz mapy. Łącznie map jest 4, a postaci nieco ponad 30. Poza tym mamy około 20 osiągnięć do odblokowania.

Produkcja cechuje się prostą oprawą graficzną w stylu pixel art. Udźwiękowienie również zostało skomponowane w podobnym guście. Trudno coś więcej o nich powiedzieć, poza tym, że jest poprawne.

Jakie tryby posiada Timberman?

Gra posiada dwa tryby. Pierwszy polega na samotnym ścinaniu drzewa i biciu własnych rekordów. Drugi to tryb multiplayer, w którym możemy rzucić wyzwanie innemu graczowi. Ten, kto dłużej będzie w stanie unikać gałęzi wygrywa. Warto zaznaczyć, że gra jest całkowicie darmowa. Twórcy zarabiają na niej poprzez opcjonalne mikropłatności.

Gra dostępna jest na kilka platform sprzętowych. W tym: PC, iOS, Andorid oraz Windows Phone. Posiada bardzo przyzwoite oceny, na Steamie jest to 95% pozytywnych ocen.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x