Thief Simulator

Thief Simulator

Gry akcji Gry polskich twórców Gry symulacje
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.2

Śr. graczy

Thief Simulator
Thief Simulator

Jeśli chcemy spróbować swoich sił jako współczesny złodziej, jak najbardziej warto sięgnąć po Thief Simulator (nie mylić ze słynnym "Thief: The Dark Project" z 1998 roku). Jest to jedna z bardziej znanych gier ze stajni PlayWay'a, która na dobre pokazała jaka moc drzemie w symulatorach. Wystarczy tylko wspomnieć, że wg steamdb.info, peak aktywnych graczy w pierwszym tygodniu premiery wyniósł ok. 2700 osób.

Data premiery:Platformy:, , ,

Thief Simulator – Opis Symulatora złodzieja

Niby mówi się o tym, aby nie kraść, ale jak wspaniale jest wcielić się w złodzieja, który trudni się na co dzień okradaniem majątków. Łatwo domyślić się, że będzie to dosyć karkołomne zajęcie, wymagające opracowania dobrego planu działania i jego precyzyjnego wykonania. Proste? Nie do końca. Musisz poznać zwyczaje swojego celu i wybrać jak najlepszą metodę na kradzież idealną.

Jak to w symulatorach bywa, Thief Simulator nie uraczy nas zbyt bogatą fabułą – cały zamysł gry opiera się na tym, aby być coraz lepszym złodziejem i wykonywać coraz bardziej skomplikowane misje. Początkowo oczywiście nie ma co liczyć na niesamowite kosztowności, ale z czasem, nabywając doświadczenia i umiejętności, można już zabrać się za dobytek bogaczy i sporo na tym zyskać. Po wyjściu z więzienia za kaucją, przychodzi czas na odpłacenie się za to, co wymaga realizowania odgórnie powierzonych zleceń od swojego informatora. Trzeba się odpowiednio wyposażyć, aby móc przystąpić do działania. Zleceniodawca jest dla gracza czymś w rodzaju mentora, przekazuje mu niezbędną wiedzę.

Symulator złodzieja – Cel gry

W przypadku gry Thief Simulator od razu dostajemy pierwsze zadanie, które nie jest jednak niczym trudnym, bo naszym celem staje się opuszczona posiadłość. Można wobec tego robić niemalże wszystko, aby tylko nie zwrócić na siebie uwagi nikogo z zewnątrz. Pierwsze zlecenia dotyczą właśnie niestrzeżonych domów, więc pozostaje włamać się do środka, po czym zebrać łupy i wyjść. Wraz z nabieraniem doświadczenia przyjdzie nam stawiać czoło trudniejszym wyzwaniom. Niekiedy złodziej zmuszony będzie przeczekać w domu całą dobę, mając się na baczności na każdym kroku. Na szczęście jest narzędzie pozwalające na oznaczenie postaci i poznanie jej rozkładu dnia. Wystarczy to zapamiętać, aby móc skutecznie unikać domowników i splądrować ich majątek.

Łatwo domyślić się, że złodziej w akcji musi ciągle planować i być cierpliwy. Zanim przystąpimy do działania, trzeba jak najlepiej poznać zwyczaje domowników posiadłości, którą chcemy splądrować. Nie zabraknie sytuacji wymagających ucieczki z miejsca zdarzenia. Z każdym kolejnym zdaniem postać będzie miała do dyspozycji więcej przedmiotów, które ułatwią i przyspieszą realizację misji. Skradzione przedmioty można oddać do lombardu, sprzedać przez Internet. Niektóre z nich służą wyłącznie do wykonania misji. Doświadczenie w Thief Simulator zbierane jest w punktach, a ich ilość uzależniona głównie od skradzionych łupów. Istnieje nawet możliwość przewinięcia czasu do konkretnej godziny.

Thief Simulator – aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni

0
Would love your thoughts, please comment.x