The Tenants

The Tenants

Gry ekonomiczne Gry polskich twórców Gry strategiczne Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8

Śr. graczy

The Tenants
The Tenants

Zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było parać się wynajmem mieszkań? Teraz możesz to sprawdzić dzięki studiu Ancient Forge i polskiej grzej symulacyjnej The Tenants.

Data premiery:Platformy:

The Tenants – opis fabuły

Jako gra symulacyjna The Tenants nie posiada typowej fabuły, niemniej pewne ogólne elementy historii da się tutaj wyłuskać. Gracz wciela się w nabywcę nieruchomości, który przygotowuje kolejne mieszkania pod wynajem i decyduje o tym, komu pozwoli w nich zamieszkać. Po pozwoleniu na wprowadzenie się lokatorów, jego zadaniem staje się dbanie o ich potrzeby oraz reagowanie na różnorodne problemy.

The Tenants – na czym polega?

The Tenants to polska gra symulacyjna, łącząca w sobie elementy ekonomiczne i strategiczne. Całość utrzymana została w pełnej kolorów estetyce low poly, czyli budowania obiektów z małej liczby wielokątów. Rozgrywkę gracz obserwuje z perspektywy izometrycznej.

Karierę właściciela nieruchomości i landlorda inicjuje dla bohatera gry otrzymanie w spadku po ciotce mieszkania do remontu. By jednak zarobić na jego remont i wyposażenie, gracz musi najpierw przyjąć kilka zleceń renowacyjnych, czyli przeprowadzania remontów według wskazówek zleceniodawców. Za swoje działania otrzymuje nie tylko pieniądze, ale też oceny warunkujące przypływ kolejnych zleceń.

Prawdziwa zabawa rozpoczyna się tak naprawdę podczas zakupu kolejnych nieruchomości (te mogą być ulokowane w jednej z kilku dostępnych dzielnic i znajdować się w różnym stanie) oraz dostosowania ich pod potrzeby wynajmujących. Trzeba przy tym uważnie dysponować budżetem i dbać o możliwie wysoką ocenę wyposażenia mieszkania. To od niego bowiem zależeć będzie finalny zarobek gracza – im lepsze wyposażenie, tym za wyższą cenę zaoferować można lokum. Do dyspozycji gracza oddano 64 wzory podłóg i ścian od 546 mebli.

Kiedy już mieszkanie zostanie wykończone, gracz otrzymuje do wyboru kilku różnych zainteresowanych najemców. Każdy z nich wiedzie inny tryb życia, a z jego obecnością w mieszkaniu wiążą się mniejsze i większe zagrożenia. Spod kontroli wyrwać się mogą nie tylko studenci, którzy potrafią zorganizować imponujących rozmiarów imprezę, ale też… poczciwa staruszka z całą armią kotów. Niektórzy lokatorzy będą zgłaszali się do gracza ze zwykłymi problemami, inni z informacją o wybuchu pożaru. W sumie dojść może do 15 różnych losowych wydarzeń.

Celem gracza jest skuteczne dobieranie lokatorów (czyli takie, by nie powodowali zbyt dużych zniszczeń i nie budzili wściekłości u sąsiadów) i inwestowanie zarobionych na nich pieniędzy w kolejne nieruchomości. Oczywiście im więcej posiada się mieszkań, tym trudniej nad wszystkim zapanować. Na ten moment gracz może w sumie zainwestować w i przystosować 34 lokale.

The Tenants znajduje się we wczesnym dostępie w związku z tym wciąż intensywnie się zmienia.

Jakie tryby posiada The Tenants?

The Tenants to gra dla jednego gracza. Aktualnie brakuje informacji o planowanych dodatkowych trybach, czy innych opcjach rozbudowy tytułu pod względem rodzajów rozgrywki.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x