Teardown

Teardown

Gry akcji Gry logiczne Gry symulacje Gry zręcznościowe Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Teardown
Teardown

Dla fanów epickich włamań i absolutnej destrukcji. Jeżeli marzyłeś o napadzie na bank, którego nie powstydziłby się Michael Bay, ale wizja spędzenia reszty życia w więzieniu jakoś do Ciebie nie trafia, poznaj „Teardown” od Tuxedo Labs.

Data premiery:Platformy:

Teardown – opis fabuły

W „Teardown” gracz wciela się w bohatera z poważnymi problemami finansowymi. Jego firma ewidentnie idzie na dno – pieniędzy brakuje nawet na wypłaty, a długi rosną z dnia na dzień. Protagonista nie ma innego wybory, jak tylko szukać alternatywnych metod zarobku. Zdesperowany zgadza się na współpracę z typkami spod coraz ciemniejszych gwiazd. Z czasem bohater staje się specjalistą od nielegalnych zleceń. Kradzież auta? Wysadzenie sejfu? A może zburzenie budynku? Nieważne, czego potrzebujesz – bohater „Teardown” to człowiek dosłownie od wszystkiego.

Na czym polega rozgrywka?

Teardown to strategiczna gra akcji z widokiem pierwszoosobowym. Jej główny cel stanowi realizowanie kolejnych przestępczych skoków. Zadaniem gracza jest lokalizacja obiektu lub obiektów kradzieży, zaplanowanie wejścia do danej lokacji oraz opracowanie drogi ewakuacyjnej. W momencie, w którym przedmiot skoku zostaje podniesiony, rozlega się alarm i bohater musi ulotnić się z miejsca akcji w trybie ekspresowym.

Elementem charakterystycznym dla gier od Tuxedo Labs jest rozbudowana możliwość destrukcji otoczenia. Zrównać z ziemią można niemal każdy element planszy, a sposobów na to jest wiele. Wraz z postępami w rozgrywce, gracz otrzymuje kolejne wymyślne narzędzia destrukcji – od prostego młotka, przez pochodnię czy gaśnicę, po ładunki wybuchowe. Poza sianiem spustoszenia, można również wchodzić z obiektami w różnorodne interakcje (np. poprzez podnosząc je i zmieniając ich położenia tak, by ułatwić sobie dostęp do wybranego miejsca na mapie) oraz tworzyć elementy, które ułatwią bohaterowi późniejszą ucieczkę.

Grafika „Teardown” jest oparta na wokselach, czyli swego rodzaju trójwymiarowych pikselach. Z jednej strony ich zastosowanie pozwala na wspomnianą nieskrępowaną destrukcję, z drugiej zaś przyczynia się do specyficznego wyglądu obiektów i przestrzeni. Chociaż „Teardown” stara się być tytułem realistycznym, to charakterystyka wokseli pozwala wyłącznie na względny realizm. Bardzo naturalnie prezentują się za to efekty cieczy, ognia czy dymu. Wymagających pod względem technicznym graczy ujmie też z pewnością zastosowaniem technologii ray tracingu oraz path tracingu.

Tryby

„Teardown” to tytuł przeznaczony wyłącznie dla jednego gracza. Twórcy oddali jednak do singlowego doświadczania gry trzy tryby:
• Kampania fabularna – gracz realizuje kolejne, coraz intensywniejsze i bardziej wymagające zlecenia, które mają pomóc bohaterowi z problemami finansowymi. W raz z postępami rozgrywki gracz odblokowuje kolejne przedmioty przydatne w bardziej wymagających skokach.
• Sandbox – tryb, w który gracz ma do dyspozycji pełen arsenał możliwości. Cel? Absolutnie żaden poza dobrą zabawą.
• Kreatywny – użytkownik ma możliwość edytowania lub tworzenia własnych map.

Teardown – aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni

1
0
Would love your thoughts, please comment.x