Tank Mechanic Simulator

Tank Mechanic Simulator

Gry polskich twórców Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

Tank Mechanic Simulator
Tank Mechanic Simulator

Polskie studio DeGenerals znane jest produkcji ciekawych symulatorów. Ich motywem przewodnim zwykle jest naprawianie różnorakich maszyn. W przeszłości dostaliśmy już od nich takie tytuły, jak Car Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator lub Space Mechanic Simulator. Tym razem padło na czołgi z okresu drugiej wojny światowej. Czyli Tank Mechanic Simulator.

Data premiery:Platformy:, , ,

Tank Mechanic Simulator – opis fabuły

Fabuła w grze nie jest szczególnie rozbudowana. Podczas rozgrywki wcielamy się w pewnego właściciela muzeum. Jego pasją jest zamiłowanie do czołgów z okresu drugiej wojny światowej. Zajmujemy się zbieraniem informacji, poszukiwaniem zaginionych maszyn oraz ich renowacją. Następnie udostępniamy odnowione eksponaty odwiedzającym. Możemy je również sprzedać i ewentualnie ulepszyć nasz warsztat.

Tank Mechanic Simulator – na czym polega?

Rozgrywka w głównej mierze polega na renowacji czołgów. Jednak w rzeczywistości składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na zdobyciu informacji o zaginionej maszynie. Gdy to się uda, wraz z naszą ekipą udajemy się na poszukiwania czołgu. Za pomocą samochodu terenowego poszukujemy maszyny na określonym terenie. Obszar ten można ograniczyć poprzez zdobycie jak największej ilości informacji oraz rozmowę z lokalnymi mieszkańcami. 

Gdy już odnajdziemy czołg, przygotowujemy miejsce do załadunku i go zabieramy do warsztatu. Pragniemy go pokazać szerszej publice, jednak przed tym należy go odnowić. Zwykle polega to na rozkręceniu pojazdu, wymianie zepsutych części, oczyszczenie go z rdzy itp.. Etap ten jest bardzo podobny do naprawy samochodów z Car Mechanic Simulator. Mamy dostęp do szeregu narzędzi, które usprawnią proces naprawy i czyszczenia, w tym piaskarka, szlifierka czy młot. 

Ostatnim etapem jest prezentacja odnowionego czołgu. Co ciekawe, w tym etapie również możemy się wykazać. Np. poprzez umieszczenie tablic informacyjnych o danej maszynie lub uruchomieniu jej przed publicznością. To wszystko wpływa na ocenę końcową zadania. 

Warto zaznaczyć, że po przeprowadzonej naprawie możemy przetestować nasze czołgi na niewielkim poligonie. Również w aspekcie bojowym. Poza tym mamy możliwość szerokiej interakcji z elementami pojazdów. Zachowują się jak części realnych maszyn.

Oprawa graficzna zaprezentowana w grze stoi na przyzwoitym poziomie. Na uznanie zasługuje wierne odwzorowanie czołgów. A nie było to łatwe, z racji tego, że poszczególne części również trzeba było dokładnie odwzorować. Twórcy w tym wypadku zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.

Jakie tryby posiada Tank Mechanic Simulator?

W grze znajdziemy wyłącznie tryb jednoosobowy. Gra została wydana na takie platformy, jak: PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jeżeli chodzi o język polski, to dostępny jest wyłącznie w ramach napisów. Gra cieszy się sporym uznaniem graczy, gdyż niemal 90% recenzji użytkowników na Steamie jest pozytywnych. Produkcja nie jest szczególnie wymagająco pod względem wydajności komputera, więc nawet starsze zestawy powinny sobie z nią poradzić.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x