Steam ID gdzie jest?

Steam ID gdzie jest?

Steam to jedna z najpopularniejszych platform dystrybucji cyfrowej gier wideo. Każdego dnia z aplikacji Valve korzystają miliony użytkowników z całego świata. Niektóre pojęcia związane z obsługą platformy wciąż są jednak dla wielu graczy niezbyt jasne. Wśród nich należy wymienić Steam ID. Co to jest i gdzie go szukać? 

Steam ID — co to takiego? 

Steam ID to unikalny 17 lub 18-liczbowy kod, który jest przypisany do konta danego użytkownika. Pozwala on błyskawicznie zidentyfikować użytkownika bez względu na to, jakiego nicku używa. 

Steam ID (swój lub innej osoby) można sprawdzić w zaledwie kilka chwil. Istnieją dwie skuteczne metody, które pozwalają tego dokonać. I co ważniejsze — nie potrzebujesz w tym celu żadnych dodatkowych narzędzi czy specjalnych umiejętności. 

Gdzie sprawdzić Steam ID? 

Sprawdzenie Steam ID jest niezwykle proste, choć sposób będzie się różnić w zależności od tego, czy chcemy sprawdzić swoje ID, czy raczej ID innej osoby. W pierwszym przypadku należy wykonać kilka kroków. 

Na samym początku logujemy się na swoje konto Steam i uruchamiamy aplikację. Następnie klikamy w swój nick, który jest zlokalizowany w prawym górnym rogu okna (obok portfela). Tam wybieramy z rozwijanej listy opcję „Szczegóły konta”. Twój indywidualny ID Steam znajduje się pod napisem „Konto” i nazwą Twojego loginu. 

Jeśli chcesz sprawdzić ID innej osoby, proces ten wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim, musimy wówczas zalogować się na swoje konto Steam, wejść w profil wybranego użytkownika i otworzyć jego profil w przeglądarce. Poszukiwany Steam ID będzie znajdować się w kodzie URL. Może on przybrać formę losowych cyfr lub nicku gracza (Steam pozwala na personalizację adresu URL profilu). 

W tej drugiej sytuacji będziemy musieli skopiować link do profilu, wejść na stronę SteamCalculator, a następnie wkleić go we właściwe pole i zatwierdzić. Wówczas pojawi się pole „Community ID”, które będzie zawierać interesującą nas informację. Może być to przydatne, jeśli chcemy sprawdzić czyjś status konta lub wartość posiadanych gier. 

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x