Star Renegades

Star Renegades

Gry akcji Gry roguelike Gry RPG Gry strategiczne
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

Star Renegades
Star Renegades

Szukasz unikatowej gry turowej, w której każde podejście będzie niepowtarzalnym wyzwaniem? Star Renegades od Massive Damage to tytuł gotowy zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.

Data premiery:Platformy:, , ,

Star Renegades – opis fabuły

Daleka przyszłość? Alternatywna linia czasowa? To nieistotne! Ważne, że nadciąga zagrożenie, które gotowe jest przynieść światu zagładę. W Star Renegades gracz wciela się w jednego z bohaterów, odważnie stających przeciwko najeźdźcy z innego wymiaru. Pragnący krwi robot J5T-1N to wysłannik wrogiego Imperium, które nie ma skrupułów w eliminacji kolejnych jednostek stojących mu na drodze. Czy uda Ci się go pokonać i ocalić swój świat? Czy dotrzesz do serca Imperium i rozprawisz się z zagrożeniem raz na zawsze?

Star Renegades – na czym polega?

Star Renegades to turowa gra z elementami strategii, chociaż upatrzyć się w niej można również elementów roquelite (mniej skomplikowanego odłamu podgatunku roquelike). Zrealizowana została w technice pixel art, podobnie jak poprzednie projekty zespołu. Nie da się ukryć, że estetyczną inspirację stanowiły dla tego tytułu gry 8- i 16-bitowe.

Zadaniem gracza w Star Renegades jest umiejętne dowodzenie grupą bohaterów walczących z wrogim Imperium. Postaci otrzymują kolejne zadania, z których większość dotyczy konieczności stanięcia do walki z inteligentnymi przeciwnikami. Od tego, jak potoczy się dane starcie, zależą kolejne. Z jednej strony dlatego, że przeciwnicy wciąż ewoluują, z drugiej z powodu tworzenia się między postaciami relacji. Jeżeli graczowi uda się przetrwać wystarczająco długo, a bohaterów połączy silna więź, mogą nawet spłodzić dziecko, które zasili wojenne szeregi gracza.

Poza zleceniami związanymi z walką, w Star Renegades pojawiają się także działania eksploracyjne, w których bohaterowie zwiedzają mniej lub bardziej przystępne biomy. Co więcej, kolejne misje w Star Renegades generowane są proceduralnie, więc porażki nie upraszczają następujących po sobie podejść. Za każdym razem gracz mierzy się z odświeżonym zadaniem. Ponadto, proceduralnie tworzeni są także wrogowie, sprzęt i ulepszenia. Nigdy nie wiadomo, co zaskoczy nas w danym podejściu.

W Star Renegades walka odbywa się w turach. Twórcy chwalą się implementacją systemu Reactive Time Battle, który reaguje na ewolucję taktyki i dostosowywanie się do sytuacji. W kolejnych ruchach gracz musi podejmować decyzje, w jaki sposób reagować na zachowania wrogów. Może prowadzić do wykonania combosów, kontratakować albo zdecydować się na przerwanie tury. Najważniejsze, by nie dać się unicestwić.

Jakie tryby posiada Star Renegades?

Star Renegades to gra wyposażona jedynie w tryb single player. W planach dotyczących rozwoju gry twórcy nie przewidzieli zaimplementowania dodatkowych rozwiązań pod tym względem.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x