Spiritfarer

Spiritfarer

Gry platformowe Gry przygodowe Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.1

Śr. graczy

Spiritfarer
Spiritfarer

Spiritfarer od niezależnego studia Thunder Lotus Games to kombinacja przygodówki, platformówki i gry strategicznej. Produkcja jest o tyle specyficzna, że jej motywem przewodnim jest śmierć. A co jeszcze ciekawsze, pomimo tak pozornie ciężkiego tematu jest ona niezwykle przyjemna i relaksująca.

Data premiery:Platformy:, , ,

Spiritfarer – opis fabuły

Podczas gry wcielamy się w bohaterkę o imieniu Stella. Pracuje jako przewoźnik dusz, co jest ewidentnym nawiązaniem do postaci Charona z mitologii greckiej. Przewozi dusze zmarłych go miejsca ich ostatecznej egzystencji na pokładzie swojego statku. Po drodze poznaje ich historie, a nawet zaprzyjaźnia się z nimi.

Spiritfarer – na czym polega?

Głównym celem rozgrywki jest przewożenie napotkanych postaci przy pomocy łodzi którą sami budujemy. Każda z postaci uraczy nas unikalną i nierzadko wzruszającą historią. 

Akcję obserwujemy od boku. Jako, że jest to gra platformowa to nierzadko będziemy musieli wykazać się zręcznością.

Podczas podróży zdobywa materiały i surowce, których możemy użyć do rozbudowywania swojej łodzi. Twórcy dostarczyli szereg takich aktywności, jak górnictwo lub crafting. Możemy również pozyskiwać prezenty dla naszych pasażerów i polepszać relacje z nimi.

Wraz z postępami ulepszamy swoją łódź oraz zmieniamy wygląd swój i naszego towarzysza. Jak na grę niezależną to główna kampania jest całkiem długa. Oferuje co najmniej 30 godzin zabawy. I aż 50 godzin, jeżeli chcemy wszystko wymaksować.

Oprawa graficzna została oparta o ręcznie rysowane ilustracje, które charakteryzują się baśniowym klimatem. W połączeniu z fantastyczną muzyką z brzmieniem typowym dla gatunku fantastyki otrzymuje prawdziwą ucztę audiowizualna.

Jakie tryby posiada Spiritfarer?

Twórcy zaproponowali nam dwa tryby rozgrywki. Pierwszy to klasyczna gra jednoosobowa. Drugi to lokalna kooperacja na współdzielonym ekranie. W przypadku kooperacji drugi gracz wciela się w postać naszego towarzysza kota Daffodila. 

Produkcja została bardzo dobrze przyjęta, zarówno przez graczy jak i recenzentów. W serwisie Metacritic otrzymała średnią ocen w wysokości odpowiednio 8.0 i 84.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x