Slime Rancher – opis fabuły
Podczas rozgrywki wcielamy się w postać Beatrix Labeau. Jest ona młodą farmerką, która wybrała się na “Daleką Prerię” w celu poszukiwania lepszego życia. Miejsce to jest położone tysiąc lat świetlnych od Ziemi. Nasza bohaterka w nowym miejscu zamieszkania odkrywa tajemnicze stworzenia przypominające żelki. Postanawia zbić fortunę na hodowli tych żyjątek. Na drodze do sukcesu musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.
Slime Rancher – na czym polega?
Akcję gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym podstawowym narzędziem jest wielofunkcyjny Vacpack. Urządzenie to potrafi zarówno wyssać niewielkie obiekty, jak i później miotać tymi przedmiotami. Głównie to właśnie z niego będziemy korzystać podczas rozgrywki.
Każdy dzień na farmie ma ustalony schemat. O poranku nasza bohaterka musi nakarmić stwory odpowiednimi produktami. Później możemy oddać się otwartej eksploracji. Podczas niej poszukujemy warzyw i owoców do karmienia, oraz dających się oswoić nowych żyjątek. Podczas tego cały czas musimy uważać na agresywne stwory, które w każdej chwili mogą zaatakować. Na koniec dnia musimy wrócić na farmę oraz znów nakarmić stworki. Warto zaznaczyć, że gatunków do zebrania jest ponad 150. Wiele z nich można ze sobą krzyżować, dlatego zebranie ich wszystkich wymaga kombinowania.
Zarobione na hodowli pieniądze możemy wydawać, na przykład na rozbudowę farmy, elementy dekoracyjne lub ulepszenie Vacpacka. Rozbudowa farmy to więcej zagród, przez co jeszcze bardziej możemy powiększyć nasze przyszłe zyski.
Poza tym mamy jeszcze kilka pobocznych aktywności. Możemy eksplorować świat w poszukiwaniu ukrytych skarbów, tworzyć różne gadżety poprzez crafting lub wykonywać codzienne prośby innych hodowców.
Produkcja oferuje trzy tryby: Adventure, Casual oraz Rush. Różnią się przede wszystkim poziomem trudności, ale żaden z nich nie jest przesadnie trudny. Zdecydowanie nie jest to poziom tzw. soulsów.
Twórcy dostarczyli w swojej grze w pełni trójwymiarową grafikę, choć jest ona uproszczona i nieco cukierkowa. Muzyka obecna w grze jest inspirowana utworami typu 16-bit. Przyjemna dla ucha i całkiem dynamiczna. Dopasowuje się do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie.
Jakie tryby posiada Slime Rancher?
Gra posiada wyłącznie tryb jednoosobowy. Dostępna jest na platformy: PC, PS4, i Xbox One. Warto ją polecić szczególnie najmłodszym graczom, chociaż to nie znaczy, że Ci starsi nie będą się równie dobrze bawić. Choć warto zaznaczyć, że niestety język polski nie jest obsługiwany.
Jak na grę indie jest to dość długa produkcja. Ukończenie głównej linii fabularnej zajmuje około 14 godzin. Natomiast wykonanie wszystkich możliwych aktywności może trwać nawet ponad 30 godzin.