Slay The Spire

Slay The Spire

Gry roguelike Gry RPG
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

6.9

Śr. graczy

Slay The Spire
Slay The Spire

Slay The Spire od studia Mega Crit to zgrabna kombinacja karcianki oraz gry typu roguelike. W połączeniu z ciekawą rozgrywką oraz ręcznie rysowaną grafiką jest to obecnie jedna z najpopularniejszych tego typu gier na rynku.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Slay The Spire – opis fabuły

Twórcy gry nie uraczyli nas szczególnie ciekawą i wciągającą fabułą. Jej zarys polega na tym, że wcielamy się w bohatera, który próbuje dostać się na szczyt tytułowej iglicy. Po drodze musi pokonać hordy przeciwników. 

Jak to często ma miejsce w grach indie i tutaj głównym atutem gry nie jest fabuła, a bogaty gameplay.

Slay The Spire – na czym polega?

Swoją podróż rozpoczynamy od samego dołu. Z ograniczoną ilością kart. Reprezentują one nasze ataki. Z czasem poszerzamy swoją talię. W grze do naszej dyspozycji jest łącznie ponad 200 kart. Dodatkowo mamy ponad 150 różnych przedmiotów do odnalezienia. Wzmocnią one nasze ataki.

W przypadku śmierci nasza postać bezpowrotnie ginie. Musimy wtedy zacząć naszą podróż od samego początku. Za każdym razem gdy tak się dzieje zmienia się układ iglicy. Pojawiają się inne wyzwania i wybór ścieżki powinien być ponownie przemyślany. Na samym szczycie czeka nas starcie z potężnym bossem.

Na szczyt iglicy nie prowadzi wyłącznie jedna droga. Możemy wybierać różne rozwidlenia, w zależności od tego czy wolimy ryzykowną drogę lub bezpieczną. Oczywiście w pierwszym wypadku możemy liczyć na znacznie lepsze nagrody.

Gra oferuje także system wydarzeń losowych, które jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę. Mogą one zarówno pomóc, jak i zaszkodzić graczowi.

Jakie tryby posiada Slay The Spire?

Gra posiada wyłącznie tryb jednoosobowy. Nie mamy możliwości gry z innymi graczami. Jedyną namiastką trybu multiplayer jest tzw. Wyzwanie dnia. Może ono dotyczyć różnych aktywności, a my możemy porównać swój wynik z wynikami graczy na całym świecie.

Została bardzo dobrze przyjęta przez branżę. W serwisie metacritic otrzymała oceny w wysokości 98 od recenzentów oraz 7.5 od graczy.

Produkcja została wydana na praktycznie wszystkie znaczące platformy. Możemy w nią zagrać na: PC, PS4, Switch, Xbox One, iOS oraz Android.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x