SCP: Secret Laboratory

SCP: Secret Laboratory

Gry akcji Gry polskich twórców Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.1

Śr. graczy

SCP: Secret Laboratory
SCP: Secret Laboratory

Wśród darmowych gier od czasu do czasu pojawiają się nieznane nikomu perełki, które pod względem jakości i grywalności zostawiają w tyle wiele gier AAA. Jednym z takich tytułów niewątpliwie jest SCP:Secret Laboratory. Dlaczego warto w niego zagrać?

Data premiery:Platformy:

SCP: Secret Laboratory – opis fabuły

SCP: Secret Laboratory jest wieloosobowym spadkobiercą gry SCP – Containment Breach z 2012 roku. Jest to tytuł z gatunku horror, a jego historia oparta jest o creepypasty na temat organizacji SPC, która zajmuje się ochroną świata przed zjawiskami i bytami wykraczającymi poza pojęcie ludzkości. 

Niewiele jest wieloosobowych horrorów na rynku, dlatego gra wyróżnia się na tym polu wnosząc pewną świeżość do branży. Do tego posiada bardzo pozytywne opinie na Steamie, co już świadczy o tym, że zdecydowanie warto dać jej szansę.

SCP: Secret Laboratory – na czym polega?

W podziemnej placówce badawczej dochodzi do awarii, podczas której anomalie SCP wydostają się na wolność. Podczas rozgrywki gracze dzieleni są na poszczególne klasy postaci:

 • Naukowiec – jego celem jest wydostanie się żywym z placówki,
 • Nine-Tailed Fox – zespół, który ma za zadanie zlikwidować zagrożenie i pomóc naukowcom wydostać się z placówki,
 • Podmiot SCP – śmiertelnie niebezpieczna anomalia, której zadaniem jest uśmiercenie jak największej liczby graczy. Obecnie w grze można znaleźć kilka typów anomalii,
 • Personel klasy D – tzw. szczury laboratoryjne, które pragną uciec z placówki bez zwracania na siebie szczególnej uwagi,
 • Rebelia Chaosu – zdrajcy, którzy pomagają klasie D w ucieczce, dzięki czemu otrzymają cenne informacje na temat prowadzonych badań,

Co istotne, placówka jest generowana całkowicie losowo, tak samo zresztą jak podział ról. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna i niepowtarzalna. Nigdy nie wiesz, w jakim miejscu i w jakiej roli się znajdziesz.

Anomalie, w które wcielają się gracze posiadają kilka klas i cały czas dodawane są kolejne. na chwilę obecną gra oferuje następujące klasy anomalii:

 • SCP-939 – potwór, który reaguje wyłącznie na dźwięki,
 • SCP-079 – świadoma SI, która próbuje pozostać aktywna podczas awarii,
 • SCP-914 – potrafi transformować przedmioty,
 • SCP-173 – betonowa rzeźba, która może poruszać się wyłącznie wtedy, gdy nie jest obserwowana,
 • SCP-106 – humanoid zdolny do przenikania przez materię,
 • SCP-049 – doktor pomoru, który zabija każdego kogo spotka,
 • SCP-096 – gdy ktoś się na niego patrzy wpada w szał.

Sama rozgrywka jest niezwykle klimatyczna i w dużej mierze zależy od wylosowanej postaci. Gracz czasami jest łowcą, a czasem zwierzyną. Umiejętność dostosowania się do zastanych warunków to klucz do zwycięstwa w tej grze. 

Jakie tryby posiada SCP: Secret Laboratory?

Obecnie gra ta posiada jedynie tryb wieloosobowy, który zresztą od początku był głównym zamysłem tego tytułu. Z racji pewnej dozy losowości, każde sesja jest niepowtarzalna, co sprawia, że tytuł ten może dostarczyć wiele godzin dobrej zabawy. Co więcej jest on darmowy, dlatego zawsze można go po prostu przetestować nie ponosząc jakichkolwiek kosztów.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

2
0
Would love your thoughts, please comment.x