RimWorld

RimWorld

Gry ekonomiczne Gry RTS Gry strategiczne
Zobacz stronę gry na Steam
9

Ocena redakcji

9

Śr. graczy

RimWorld
RimWorld

Jeżeli myślisz, że RimWorld to kolejna typowa gra strategiczna, to jesteś w błędzie. Tytuł od Ludeon Studios na pierwszym miejscu stawia bowiem… nieprzewidywalną historię.

Data premiery:Platformy:

RimWorld – opis fabuły

Punktem wyjścia dla każdej historii, która rozwija się w RimWorld jest rozbicie się trójki bohaterów na planecie gdzieś na krańcu wszechświata. Każda postać ma swoje wady i zalety oraz unikatowe cechy charakteru. Zadaniem gracza jest oczywiście przetrwanie na planecie, ale utrudniają to niespodziewane zwroty akcji, które SI wdraża na podstawie prowadzonej przez gracza rozgrywki. Nadrzędnym celem sztucznej inteligencji nie jest jednak doprowadzenie do zagłady kolonii, ale opowiedzenie możliwie najciekawszej historii. Jakiej? To już zależy od podejmowanych przez Ciebie decyzji.

RimWorld – na czym polega?

Pozornie RimWorld to gra strategiczna budząca skojarzenia z takimi tytułami, jak Dwarf Fortress, Firefly, czy Warhammer 40000. W praktyce jednak nieskomplikowana grafika skrywa nie rozgrywkę nastawioną na rywalizację, lecz na generowanie wyjątkowych historii.

Na początku gracz musi zadecydować, który narrator SI będzie mu towarzyszył – Cassandra Classic, Phoebe Chillax, czy Randy Random. Każda ze sztucznych inteligencji ma nieco inny charakter – Cassandra stopniowo podnosi poziom trudności, Phoebe to rozwiązanie dla osób ceniących sobie nieco spokojniejszą zabawę, a Randy stanowi SI absolutnie nieprzewidywalne. Gracz rozpoczyna grę na odległej planecie z garstką rozbitków o zróżnicowanych umiejętnościach. Stopniowo jego kolonia rozrasta się i pojawiają się w niej nowe postaci (brane w niewolę, przyjmowane jako uchodźcy, czy kupowane jako niewolnicy), umożliwiające rozwój w nowym kierunku. O każdą postać trzeba dbać – zarówno o jej komfort psychiczny, jak i fizyczny.

W rozbudowie kolonii przeszkadzają generowane przez SI wydarzenia, jak najazd piratów, skażenie uprawy ziemniaków, epidemia tajemniczej choroby i wiele, wiele innych. Wszystko po to, by zaangażować gracza w toczącą się na ekranie historię.

Jakie tryby posiada RimWorld?

RimWorld to gra single player z jednym typem rozgrywki, niemniej za tryby uznać można dostępnych narratorów SI, którzy w sposób wyraźny wpływają na doświadczenia gracza.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x