Realm Grinder

Realm Grinder

Gry ekonomiczne Gry strategiczne
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

5.1

Śr. graczy

Realm Grinder
Realm Grinder

Rozbudowa królestwa lub państwa to motyw, który w grach pojawia się nierzadko - szczególnie tych strategicznych. Realm Grinder studia Divine Games jest produkcją, której główną osią jest właśnie rozwój i zarządzanie swoimi włościami, a całość została okraszona piękną pixelartową oprawą graficzną.

Data premiery:Platformy:

Realm Grinder – opis fabuły

Realm Grinder jako tako nie posiada fabuły – zresztą wcale jej nie potrzebuje. Motyw rozwoju własnego królestwa jest wystarczająco angażujący, a historię powstawania potęgi de facto tworzymy sami. Fani gier fabularnych nie mają w niej czego szukać, jednak my jak najbardziej polecamy dać jej szansę.

Realm Grinder – na czym polega?

Tytuł ten jest przedstawicielem gatunku Cookie Clicker, który z grubsza polega na tym, że gracz zbiera zasoby, czy złoto poprzez kliknięcie w odpowiednie budynek. Są one generowane automatycznie przez infrastrukturę, którą udało mu się już rozwinąć. Produkcję można przyspieszyć za pomocą ulepszeń budynków, ekspedycje, rzucając czary czy poszukując ukrytych bonusów. Na rozwój wpływa również wybranie przynależności oraz rasy. Dzięki temu gra nie wymaga nadmiernej uwagi gracza, a jednocześnie zapewnia ogromną satysfakcję.

Choć na początku nie mamy wielu możliwości w kwestii wyboru strategii, to wraz ze zdobywaniem nowych poziomów gracz otrzymuje znacznie więcej opcji. Można uzyskać dostęp do nowych mechanik np. w postaci najemników. Pojawiają się również badania naukowe, rodowód, dziedzictwo i wiele więcej. Taka mieszanka dziesiątek różnych statystyk sprawia, że czasem trzeba się naprawdę długo zastanowić przed podjęciem najlepszej decyzji i wybraniu optymalnej strategii ekspansji.

Jakie tryby posiada Realm Grinder?

Twórcy w swojej produkcji przewidzieli jedynie tryb jednoosobowy. Gra jest nieustannie rozwijana, jednak na ten moment nie jest planowane wprowadzenie trybu wieloosobowego. Pomimo tego gracze nie będą się nudzić, ponieważ na starcie wybieramy szereg cech i bonusów do naszego królestwa, które sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x