Rain on Your Parade

Rain on Your Parade

Gry zręcznościowe Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Rain on Your Parade
Rain on Your Parade

Nowatorskie pomysły w grach komputerowych są na wagę złota. Pozwalą wyróżnić tytuł z pośród licznej konkurencji. Szczególnie na rynku gier indie. Jednym z takich pomysłów zdecydowanie jest ten zaprezentowany w produkcji studia Unbound Creations, czyli Rain on Your Parade. W końcu kto by nie nie chciał sterować kreskówkową chmurą i za jej pomocą niszczyć wszystko dookoła?

Data premiery:Platformy:, ,

Rain on Your Parade – opis fabuły

Twórcy nie zapewnili w swojej grze zbyt rozbudowanej fabuły. Jej ogólny zarys polega na tym, że wcielamy się w niewielką chmurę. Ma umiejętności swobodnego poruszania się oraz kontrolowania pogody. Naszym celem jest niszczenie otwartego świata gry oraz utrudnianie życia jego mieszkańcom. Im skuteczniejsi w tym jesteśmy, tym ogólnie rzecz biorąc – lepiej.

Rain on Your Parade – na czym polega?

Akcję gry obserwujemy z góry, z perspektywy top-down. Głównym celem rozgrywki jest eksploracja otwartego świata. Twórcy przygotowali około czterdziestu różnych plansz i każda z nich oferuje zupełnie inne środowisko. Napotkamy zarówno lasy, jak i miasta, bazy wojskowe, plaże, a nawet księżyc. My jako chmura korzystamy z szerokiego arsenału umiejętności. Niszczymy plansze oraz uprzykrzamy życie mieszkańców na poszczególnych poziomach.

Początkowo liczba dostępnych zdolności nie jest zbyt imponująca. Jednak wraz z postępem w rozgrywce zyskujemy zupełnie nowe możliwości w niszczeniu regionów. Na późniejszym etapie rozgrywki możemy m.in. ciskać piorunami, wywoływać opady śniegu, tworzyć tornada, a nawet przywoływać meteoryty lub materiały wybuchowe. Istnieje również wiele kombinacji umiejętności, które w połączeniu dadzą spektakularne efekty. Np. połączenie materiałów wybuchowych oraz piorunów poskutkuje nadzwyczaj potężną eksplozją.

Mamy również możliwość dostosowywania wyglądu naszej chmury. Poprzez konfigurację wyrazu jej wyrazu twarzy, ogólnego  koloru lub dodawanie przedmiotów kosmetycznych – typu kapelusz lub inna garderoba. Elementy kosmetyczne również odblokujemy pokonując kolejne poziomy.

Oprawa graficzna została utrzymana w dosyć kreskówkowym guście, choć co warto zaznaczyć – jest całkowicie trójwymiarowa. Udźwiękowienie zostało skomponowane w bardzo podobnym tonie. Pełno w nim nawiązań do starych, przerysowanych komedii, co zwyczajowo określa się jako slapstick. Sumarycznie klimat produkcji jest bardzo humorystyczny i lekki.

Jakie tryby posiada Rain on Your Parade?

W grze uświadczymy jedynie tryb kampanii dla jednego gracza. Produkcja dostępna jest w języku polskim w postaci napisów, bez polskiego udźwiękowienia. Tytuł ten nie jest zbyt długi, bo wystarczy maksymalnie na 8 godzin zabawy (przy założeniu, że zrobimy w grze wszystko, co tylko się da).

Jak na tak niewielkiego indyka gra uzyskała bardzo przyzwoite oceny wśród recenzentów. W serwisie metacritic ich średnia wynosi 78. Z kolei w serwisie Steam sumarycznie wszystkie recenzje są bardzo pozytywne.

Produkcja otrzymała wiele nominacji oraz nagród. W tym tym nagrodę Big Indie Pitch dla najlepszej gry. To chyba wystarczający argument, aby dać szansę temu ciekawemu indykowi.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x