Raft PC - logo gry

Raft

Gry postapokaliptyczne Gry survivalowe Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz Raft na Steam
8

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Raft
Raft PC - logo gry

Raft to projekt niezależnego studia Redbeet Active (w kooperacji z Axalot Games). Całość rozpoczęła się jako zupełnie bezpłatny projekt trojga studentów, jednak w związku z bardzo dużą popularnością Rafta, jej twórcy zdecydowali się na stworzenie pełnej, płatnej wersji. Istnieje możliwość gry solo lub w trybie multiplayer, w formie współpracy z innymi graczami online.

Data premiery:Platformy:

Opis gry

Jest to gra survivalowa, w której rozgrywka toczy się w trybie pierwszoosobowym (FPP). Całość rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater budzi się jako rozbitek na środku oceanu, na tratwie, wyposażony jedynie w… plastikowy hak. Choć nie brzmi to obiecująco, wraz z upływem czasu (a także przy pomocy odrobiny sprytu gracza), bohaterowi żyje się coraz lepiej.

W trakcie rozgrywki, zadaniem gracza jest zapewnienie przetrwania protagonisty. To oznacza zapewnienie mu pożywienia oraz picia, a także dachu nad głową i bezpieczeństwa. W grze zastosowano rozbudowany system craftingowy, który pozwala na pozyskanie niezbędnych sprzętów i narzędzi w oparciu o przedmioty znajdowane na rozmaitych, eksplorowanych przez głównego bohatera mniejszych i większych wysepkach.

Wraz z biegiem czasu, tratwa staje się coraz bardziej rozbudowana, a główny bohater dysponuje coraz szerszą gamą narzędzi. Jak przystało na grę typu survival, musi on bronić się również przed atakami dzikich zwierząt, na przykład krwiożerczych rekinów.

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x