Punch Club

Punch Club

Gry ekonomiczne Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry sportowe
Gry strategiczne
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

Punch Club
Punch Club

Strategia ekonomiczna, wykorzystująca elementy gry przygodowej i symulatora bokserskiego. Grę opracowało niezależne studio Lazy Bear Games. Fabuła gry skupia się wokół pewnego chłopaka, który w brutalnych okolicznościach traci swojego ojca.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Punch Club – opis fabuły

Punch Club to nietypowa strategia ekonomiczna, w której twórcy postanowili połączyć cechy charakterystyczne dla innych gatunków gier. Mamy tutaj elementy przygodówki, symulatora czy managera bokserskiego. Fabuła gry koncentruje się na chłopaku, którego ojciec ginie podczas napadu. Oczywiście, główny bohater nie zamierza puścić tego płazem i poprzysięga zemstę. W tym celu postanawia stać się najpotężniejszym fighterem na świecie. Niemal 20 lat po tych makabrycznych zdarzeniach, wyrusza by odszukać morderców i wymierzyć im sprawiedliwość.

Gra oferuje nieliniowy przebieg fabuły. Możemy dołączyć do elitarnego klubu bokserskiego i brać udział w mistrzostwach, aby stać się wojownikiem z krwi i kości lub walczyć w walkach podziemnych i zyskać przychylność lokalnego półświatka. Nasze decyzje wpływają na świat przedstawiony i przyszłe wydarzenia.

Linia fabularna nie prowadzi nas po sznurku, bo choć głównym celem staje się odnalezienie sprawców napadu sprzed wielu lat, to po drodze czeka nas sporo pobocznych aktywności, mających realny wpływ na kształt rozgrywki. W tym celu, zaimplementowano bogate w treść wątki poboczne i przygotowano kilka alternatywnych zakończeń.

Punch Club – kilka słów o mechanice

Większość gry skupia się wyłącznie na walce, choć twórcy dodali do całości kilka ciekawych mechanik. Przede wszystkim, podczas zabawy musimy dbać o zdrowie naszego bohatera i jego potrzeby. Nie staniemy się w końcu najlepszym wojownikiem w dziejach bez odpowiednich treningów oraz diety. Część zabawy spędzimy więc na salach treningowych i siłowni, aby inwestować w siłę swojego bohatera i móc rywalizować z coraz lepszymi przeciwnikami. Co więcej, musimy także pilnować naszego budżetu i odpowiednio inwestować zarobione środki. Dlatego właśnie należy dokładnie określić priorytety i zdecydować, w jaki sposób połączyć inwestycje w treningi i umiejętności ze stałym przepływem gotówki i samopoczuciem bohatera.

Punch Club umożliwia graczowi wybranie własnego stylu walki. Możemy pójść drogą Tygrysa, Żółwia lub Niedźwiedzia. W zależności od wyboru, będą dla nas ważne inne cechy – siła, zręczność lub wytrzymałość. Całość rozwijamy poprzez typowe dla gier RPG drzewko umiejętności.

Podjęty wybór wpłynie na sposób prowadzenia rozgrywki. Gra wymusi na nas łączenie ze sobą zabójczych treningów z przyjaźnią, miłością, czasem wolnym i pracą. Twórcy celowo zaimplementowali tyle mechanik, aby wprowadzić do rozgrywki swoisty symulator codziennego życia i tym samym spotęgować immersję.

Punch Club – oprawa graficzna

Punch Club charakteryzuje się niesamowicie barwną, pixelową oprawą graficzną 2D, przywołującą na myśl lata 80’ i 90’, co pozwala jeszcze lepiej wczuć się w klimat tej nietypowej produkcji.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x