Project Winter

Project Winter

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry detektywistyczne
Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.4

Śr. graczy

Project Winter
Project Winter

Survivale i asymetryczne gry PvP to hity ostatnich sezonów. Kanadyjsko-amerykańskie studio Other Ocean Interactive postanowiło połączyć te dwa cieszące się popularnością rozwiązania i tak powstał Project Winter – realna alternatywa dla znudzonych Among Us.

Data premiery:Platformy:, , ,

Project Winter – opis fabuły

Akcja Project Winter rozgrywa się na niedostępnym, skutym lodem pustkowiu. Gracz utknął gdzieś pośród nieprzystępnej tundry wraz z grupą zupełnie obcych osób. Społeczne konwenanse i zapoznawanie się odchodzą jednak na dalszy plan – by przetrwać w krainie mrozu i znaleźć sposób na ratunek, trzeba działać razem. Sęk w tym, że niebezpieczeństwa flory i fauny to niejedyny problem nieznajomych. W ich szeregach skrywają się bowiem zdrajcy, stawiający sobie za cel uniemożliwienie bohaterom ucieczki z tundry…

Project Winter – na czym polega?

Project Winter to gra wieloosobowa (konkretnie: maksymalnie 8-osobowa) z widokiem izometrycznym, która charakteryzuje się prostą grafiką 3D. Gracz wciela się w jednego z bohaterów, którzy utknęli na środku mroźnego pustkowia. Celem rozgrywki jest wezwanie pomocy i ucieczka z niebezpiecznej lokacji lub (w zależności od wylosowanej roli) jej uniemożliwienie pozostałym uczestnikom zabawy.

Project Winter zostało pomyślane tak, by działanie solowe było niemożliwe. Jeżeli gracz chce mieć w ogóle szansę wydostania się z tundry, musi współpracować z innymi. Wsparcie jest bowiem konieczne do naprawiania poszczególnych struktur i zdobywania poszczególnych środków umożliwiających przetrwanie. Gracze muszą np. przywrócić do stanu używalności radio, kruszyć skały i wycinać drzewa, zbierać jagody i zioła, a także odszukiwać skrzynie zawierające kluczowe dla misji ratunkowej przedmioty. Przeciwko nim działają warunki atmosferyczne, zwierzęta oraz… zdrajcy.

Jeżeli gracz wylosuje rolę zdrajcy, jego zadaniem jest powstrzymanie ocalałych przed ucieczką. Drużyna nie może się przy tym domyślić, kto spośród nich sabotuje całą akcję (bo wtedy może podjąć kroki, by ochronić się przed zdrajcą i np. go uśmiercić). Początkowo możliwości działania zdrajcy są stosunkowo ograniczone, jednak z czasem zyskuje coraz więcej opcji – może wykonywać specjalne akcje i szybko przemieszczać się między punktami, zaskakując członków drużyny pułapkami lub truciznami. Co więcej, zdrajca jako jedyny zna role przydzielone w ekipie i cały czas może komunikować się za pomocą radia z drugim ze zdrajców.

Rozgrywka w Project Winter kończy się, gdy: wszyscy bohaterowie poza zdrajcami zginą; zginą wszyscy zdrajcy; ekipie uda się wezwać pomoc lub możliwości wezwania pomocy zostanie przekreślona z powodu skutecznego sabotażu zdrajców.

Jakie tryby posiada Project Winter?

Specyficzny charakter rozgrywki w Project Winter przekreśla sens rozgrywki w trybie single player, dlatego gra dostępna jest wyłącznie w trybie dla wielu graczy. Jednocześnie w partii brać może udział osiem osób, z których sześć to regularni członkowie ekipy, a dwoje – zdrajcy.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x