Primordia

Primordia

Gry postapokaliptyczne Gry przygodowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8

Śr. graczy

Primordia
Primordia

Primordia to propozycja dla miłośników klasycznych przygodówek point-and-click oraz rozważań dotyczących sztucznej inteligencji i pochodzenia życia.

Data premiery:Platformy:,

Primordia – opis fabuły

Historia w steampunkowym świecie Primordii prowadzona jest przez dwójkę bohaterów-robotów – Horatia i Crispina. W ich świecie ludzie są tylko mitami, a ziemia rządzona jest przez dwa stronnictwa robotów – tych, który wierzą w Ewangelię Człowieka oraz ugrupowanie całkowicie areligijne. Pewnego dnia, kiedy poszukują nowego akumulatora dla zasilenia ich wehikułu, trafiają na trop skomplikowanej intrygi. Dokąd ich zaprowadzi? Jaki los ich spotka? Czego dowiedzą się o swoim pochodzeniu?

Primordia – na czym polega?

Primordia to gra zrealizowana zgodnie z prawidłami klasycznych tytułów point-and-click. Wykonana została w dwuwymiarowym rzucie izometrycznym w technice pixel art. Przykuwa uwagę wąską paletą barwną i konsekwentnie kreowanym ambientową muzyką nastrojem. Ważną informacją dla graczy powinien być też fakt, że gra doczekała się dubbingu, a w jego obsadzie znalazł się m.in. Logan Cunningham (Bastion, Transistor, czy Dota 2).

Zadaniem gracza jest prowadzenie rozmów i rozwiązywanie zagadek, z których część jest konieczna do ukończenia rozgrywki, a część stanowi wyzwania opcjonalne. Im więcej jednak wątków gracz zrealizuje, tym więcej dowie się o świecie przedstawionym i zasadach nim rządzących.

Zgodnie z klasycznymi rozwiązaniami w tym gatunku, działania gracza polegają głównie na zbieraniu przedmiotów i łączenia ich w określony sposób. Dzięki temu bohaterowie mogą dostać się w nowe miejsce lub wykonać określone czynności. Warto wiedzieć, że poziom trudności w Primordii wyraźnie rośnie wraz z postępami w grze. Ponadto istnieje wiele wersji finału gry.

Jakie tryby posiada Primordia?

Primordia to jednoosobowa gra fabularna. Nie posiada dodatkowych trybów. Twórcy nie zapowiedzieli też dodania ich w przyszłości. Tytuł jest jednak podatny na wielokrotne rozegranie za sprawą zaimplementowania wielu różnych zakończeń – ostateczny kształt finału zależy od decyzji podjętych przez gracza podczas rozgrywki.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x