Potion Craft: Alchemist Simulator

Potion Craft: Alchemist Simulator

Gry ekonomiczne Gry symulacje
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Potion Craft: Alchemist Simulator
Potion Craft: Alchemist Simulator

Potion Craft: Alchemist Simulator to unikatowy symulator alchemika, który pozwala warzyć różne mikstury za pomocą własnych narzędzi i składników. Całość wzbogacono o szereg atrakcyjnych dla gracza mechanik, które umożliwiają m.in. tworzenie nowych przepisów i sprzedawanie swoich mikstur mieszkańcom miasta.

Data premiery:Platformy:, , ,

Potion Craft cieszy się sporym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi opiniami graczy na Steamie. Za produkcję tego tytułu odpowiada niceplay games.

Potion Craft: Alchemist Simulator — na czym polega?

W Potion Craft gracz ma do dyspozycji całe mnóstwo narzędzi i składników, które pozwalają mu tworzyć najróżniejsze mikstury. Gracz może sam zdecydować, w jaki sposób rozwijać swój alchemiczny biznes. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stać się mrocznym mistrzem tajemnych sztuk alchemicznych lub po prostu cwaniakiem naciągającym mieszkańców miasta. Możemy też zostać szlachetnym rzemieślnikiem lub dowolnie kreować własną postać — wszystko zależy wyłącznie od nas.

Rozgrywka zaprojektowana została w stylu piaskownicy, co przekłada się na ogromne możliwości i swobodę działania. Gracz dostaje pełną kontrolę nad swoim sklepem, dzięki czemu sam odpowiada za przyciąganie klientów, eksperymentowanie z miksturami i nie tylko. Twórcy zadbali także, aby w grze nie brakowało licznych interakcji fizycznych z dostępnymi narzędziami i składnikami. Mowa tutaj m.in. o liściach, kwiatach, owocach, korzeniach, minerałach i grzybach — to wszystko możemy mieszać i przerabiać np. w moździerzu, a następnie gotować w kociołku. Niewłaściwie sporządzona mikstura może okazać się trująca, przez co nie znajdziemy na nią klientów — dobry research i przygotowanie to podstawa sukcesu!

Mikstury możemy sprzedawać mieszkańcom miasta, którzy np. cierpią na różnego rodzaju dolegliwości. Nasze decyzje będą miały konsekwencje na cały świat przedstawiony. Alchemiczny biznes można rozwijać, współpracując lub konkurując z gildiami i wieloma postaciami. Dostępne w grze składniki możemy kupować, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, aby uprawiać własne rośliny. Podczas transakcji handlowych możemy się targować, aby uzyskać nieco atrakcyjniejszą cenę.

Potion Craft: Alchemist Simulator — grafika

Potion Craft charakteryzuje się unikalną grafiką, która przypomina średniowieczne rękopisy, ryciny i księgi medyczne. To wszystko sprawia, że jeszcze łatwiej jest się wczuć w postać alchemika, a warzenie eliksirów sprawia więcej radości.

Gra posiada też liczne opcje personalizacji. Możemy bowiem nadawać swoim wyrobom wyjątkowego wyglądu. Mowa tutaj o możliwości zmiany kształtu fiolek, typów etykiet, ikon, kolorów i wiele więcej.

Co więcej, możemy tutaj nawet nadawać swoim eliksirom własną nazwę i własnoręcznie napisać tekst na etykietę. Każda mikstura musi znaleźć się na półce lub stole w odpowiednim miejscu — o ile zależy nam, by nasz sklep prezentował się schludnie i profesjonalnie. Z drugiej strony, gra daje też możliwość czynienia totalnego chaosu i porozrzucania wszystkich rzeczy dookoła sklepu.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x