Poly Bridge 2

Poly Bridge 2

Gry logiczne Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.8

Śr. graczy

Poly Bridge 2
Poly Bridge 2

Jeżeli posiadasz smykałkę konstruktora i uwielbiasz rozwiązywanie zagadek logicznych to Poly Bridge 2 jest zdecydowanie dla Ciebie. Kreatywność i nieszablonowe podejście jest kluczem do sukcesu w tej grze, a jest ona jednym z najciekawszych tytułów na rynku gier Indie.

Data premiery:Platformy:

Poly Bridge 2 – opis fabuły

Poly Bridge 2 to kontynuacja udanej gry Poly Bridge stworzonej przez studio Dry Cactus. Postać gracza postanowiła zrobić karierę konstruktora mostów – na tym opiera główny zarys fabularny gry. To jedyny element fabularny jakie można w niej znaleźć, ponieważ dużo ważniejsza jest rozgrywka, która potrafi wciągnąć na wiele długich godzin. Kolejne nieszablonowe pomysły twórców i rosnący poziom trudności skutecznie wypełniają ten czas.

Poly Bridge 2 – na czym polega

Jak sama nazwa mówi, Poly Bridge 2 polega na budowaniu mostów, które muszę spełnić określone warunki. Z każdą misją zmieniają się wymagania stawiane konstrukcjom. Na początku most musi przetrwać przejazd lekkiego pojazdu, a w przypadku trudniejszych poziomów musi być to dla przykładu most zwodzony, aby mógł pod nim przepłynąć statek bez zniszczenia całej budowli. 

Gra płynnie przeprowadza gracza przez poszczególne mechanizmy stopniowo zwiększając poziom trudności. Kolejne mechaniki i elementy pozwalają projektować bardziej kreatywne rozwiązania. Budowa mostów w grze nie jest wcale prosta, ponieważ twórcy zastosowali  zaawansowaną fizykę, która wymusza na graczach rozsądne projektowanie swoich konstrukcji. Materiały budowlane posiadają określoną masę i wytrzymałość, przez co złe projekty mogą ulec destrukcji.

Przykładowy poziom wygląda w ten sposób, że gracz musi połączyć dwa brzegi rzeki mostem w taki sposób, aby mógł po nim przejechać samochód. Zwykle ma również ograniczoną ilość materiałów, dlatego najczęściej nie wystarcza tylko jedna próba stworzenia projektu. Gdy most zostanie wybudowaniu można rozpocząć test. Pojazd zaczyna przejeżdżać przez konstrukcje i przy okazji ukazuje obciążenia jakim poddawana jest konstrukcja w konkretnych miejscach. 

Całość została okraszona prostą, aczkolwiek przyjemną dla oka grafiką, która charakteryzuje się bryłami o ostrych krawędziach i prostych kątach. Trzeba przyznać, że spokojna muzyka obecna w grze sprawia, że tworzenie kolejnych konstrukcji to sama przyjemność.

Jakie tryby posiada Poly Bridge 2?

Głównym trybem zaimplementowanym w grze jest kampania dla jednego gracza. Twórcy przygotowali dziesiątki poziomów, które zapewnią wiele godzin dobrej zabawy. Zawsze można sobie również urozmaicić zabawę poprzez “Workshop Campaigns”, gdzie można znaleźć setki poziomów zaprojektowanych przez innych graczy. Mogą oni ze sobą rywalizować na zasadzie tablicy liderów, gdzie osoby, które osiągną największą ilość punktów w danym poziomie zostają wpisane na takiej tablicy chwały. 

Twórcy oddali również do dyspozycji graczy tryb piaskownicy, który pozwala na kompletnie dowolną zabawę, której jedynym ogranicznikiem jest kreatywność. Równie interesującą funkcją gry jest możliwość zabawy wraz z ulubionym streamerem. Widzowie mogą wspólnie zaprojektować most, a streamer może go w prosty sposób przetestować w grze na transmisji.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x