PICO PARK

PICO PARK

Gry platformowe Gry zręcznościowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

8.1

Śr. graczy

PICO PARK
PICO PARK

Jeśli lubisz wyzwania i chcesz sprawdzić swoje umiejętności wraz ze swoimi przyjaciółmi, to musisz zainteresować się tym tytułem. Gra ta dostarczy niezapomnianych wrażeń, ale musisz być gotowy na prawdziwe wyzwanie – głównie pod względem zręczności i komunikacji z innymi graczami.

Data premiery:Platformy:,

Pico Park to prosta, ale uzależniająca gra zręcznościowa stworzona przez niezależne studio TECOPARK. Gra została wydana na platformę Steam i aby w nią zagrać, niezbędne może okazać się zebranie kilku znajomych. W Pico Park gracze wcielają się w małe, okrągłe postacie, które muszą przejść przez serię poziomów, wykonując różne zadania. Mimo że gra może być trudna i frustrująca, zwłaszcza dla mniej zręcznych graczy, warto ją spróbować. Śmiech, łzy, a czasami nawet gniew, to tylko niektóre z emocji, jakie można poczuć podczas rozgrywki. Często zdarza się, że osoby, które grają razem, zaczynają do siebie przylgnąć i tworzą więź, która przetrwa poza grą.

PICO PARK – Tryby gry

W trybie jednoosobowym gracz ma do pokonania około 50 poziomów, podzielonych na trzy światy. Każdy świat składa się z poziomów o różnych stopniach trudności, a zadaniem gracza jest przejście ich wszystkich, zbierając po drodze kluczyki niezbędne do aktywowania kolejnych leveli. Poziomy są krótkie i dające frajdę, ale wymagają od gracza precyzji i szybkości reakcji.

Tryb wieloosobowy umożliwia grę dla maksymalnie 8 graczy i tak naprawdę stanowi on kwintesencję tej gry. W trybie kooperacji gra staje się jeszcze bardziej wymagająca, ponieważ gracze muszą działać w zespole i rozwiązywać zagadki, aby osiągnąć cel. O ile grasz ze znajomymi i używacie do komunikacji np. Discorda, to może być Wam zdecydowanie łatwiej. Gorzej jeśli w grze spotka się grupa niezbyt dobrze znających się ze sobą osób – wówczas wykonanie pewnych akcji niezbędnych do przejścia poziomu, może być nie lada wyzwaniem. W każdym razie trybowi multi nie można odmówić jednego – dostarcza wielu chwil zabawy i śmiechu, o ile nie przerodzi się to we frustrację i problemy z komunikacją.

Stylistyka gry PICO PARK

Pico Park cechuje się minimalistyczną grafiką i prostymi dźwiękami, ale to właśnie dzięki temu gra wyróżnia się na tle innych gier zręcznościowych. W grze nie ma żadnych niewłaściwych elementów, a kolorowy design i sympatyczne postacie sprawiają, że gra jest atrakcyjna wizualnie i nadaje się dla graczy w każdym wieku.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, polecamy tę grę każdemu, kto lubi sprawdzać swoje umiejętności i wyzwania w towarzystwie przyjaciół. Choć z humorem możemy nazwać ją „grą sadomasochistyczną”, to jednak w rzeczywistości to jedynie odważna gra zręcznościowa, która może dostarczyć wiele frajdy. Aby zwiększyć emocje podczas rozgrywki, warto zaprosić do gry osoby, które nie są zbyt zręczne w obsłudze kontrolerów – dzięki temu gra stanie się jeszcze bardziej interesująca i wciągająca.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x