Orbt XL

Orbt XL

Gry akcji Gry zręcznościowe Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.5

Śr. graczy

Orbt XL
Orbt XL

Nie wszystkie planety mają tyle szczęścia, co Ziemia. W grze Orbt XL od Nickervision Studios gracz może się o tym przekonać na własnej skórze, starając się ocalić pewne ciało niebieskie przed kometami i czarnymi dziurami.

Data premiery:Platformy:, ,

Orbt XL – opis fabuły

Jesteś jedną z bilionów planet w kosmosie. Miałeś tego pecha, że los zepchnął Cię akurat w ten zakątek wszechświata, gdzie jedna asteroida przegania drugą, a żarłoczna czarna dziura robi wszystko, byś przepadł w jej czeluściach – tak mniej więcej można byłoby opisać plot Orbt XL. Nie jest to jednak istotne, bo Orbt XL to gra przede wszystkim rekreacyjna o charakterze zręcznościowym, bez rozwijającej się akcji.

Orbt XL – na czym polega?

Orbt XL to bardzo prosta, minimalistyczna gra zarówno na poziomie wizualnym, jak i mechaniki. Zadaniem gracza jest sterowanie planetą, która znalazła się w zasięgu czarnej dziury. Musi on zrobić wszystko, by nie planeta nie została przez tę czarną dziurę pochłonięta. Przeszkodę w osiągnięciu celu stanowią rozliczne asteroidy o zróżnicowanych trajektoriach. Niekiedy, by je ominąć, trzeba się znaleźć bardzo blisko czarnego potwora (za balansowanie na krawędzi otrzymuje się zresztą więcej punktów). Często zbyt blisko.

Sterowanie odbywa się tutaj za pomocą tylko jednego przycisku, jednak poziom trudności – wzorem gier arkadowych – stale rośnie. Im dłużej udaje się graczowi przetrwać, tym większe i liczniejsze zagrożenia się przed nim pojawiają. Tytuł posiada zaimplementowany system nagród i trofeów, jednak nie składają się nań żadne pojedyncze misje. Wszystkie wyzwania związane są z czasem przetrwania itp. Do odblokowania za osiągnięcia znajduje się kilkanaście skórek dla planety, którą gracz steruje.

Jakie tryby posiada Orbt XL?

Orbt XL to tytuł rekreacyjny, przewidziany dla jednego gracza.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x