Night in the Woods

Night in the Woods

Gry platformowe Gry przygodowe Gry z fabułą Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.1

Śr. graczy

Night in the Woods
Night in the Woods

Masz wrażenie, że Twoje życie jest bez sensu, praca Cię nie satysfakcjonuje, a studia dawno straciły swój blask? Nie chcesz robić następnego kroku w dorosłość? Cóż, taki nastrój zdecydowanie pozwoli Ci się wczuć w klimat historii Night in the Woods od studia Infinite Fall.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Night in the Woods – opis fabuły

Główna bohaterka Night in the Woods, za nic mająca autorytety i hierarchię kotka Mae Borowski, rzuca studia i wraca do Possum Springs – zapomnianego przez wszystkich, rozpadającego się górniczego miasteczka, w którym się wychowała. Ma nadzieję, że w rejonach z przeszłości znajdzie na nowo sens życia i nawiąże kontakt z dawnymi przyjaciółmi. Niestety, nic nie jest takie, jakie było, kiedy wyjeżdżała. Stara mieścina wygląda zupełnie inaczej, a jej przyjaciele dorośli i też nie przypominają siebie sprzed lat. To jednak nie wszystko. Najdziwniejsze rzeczy dzieją się, gdy gaśnie światło. W lesie zdecydowanie czai się coś niedobrego.

Night in the Woods – na czym polega?

Night in the Woods to narracyjna, platformowa gra przygodowa z elementami zręcznościowymi. Cechuje się ręcznie wykonaną przez Scotta Bensona grafiką o specyficznej, niepokojącej aurze. Bohaterami tego tytułu są zwierzęta przyjmujące ludzkie cechy. Nostalgiczny klimat podkreśla specjalnie skomponowana przez Aleca Holowka muzyka.

Gracz wciela się w kotkę o imieniu Mae. Jego zadaniem jest przede wszystkim eksploracja i odkrywanie sekretów miasteczka i lokalnej społeczności. Podczas swoich spacerów gracz spotyka dziesiątki postaci i poznaje całe mnóstwo historii. Głównym tematem Night in the Woods wydaje się jednak depresja, problemy klasy średniej i niższej, zjawisko odchodzenia od małomiasteczkowego stylu życia, wchodzenie w kolejny egzystencji. Brzmi poważnie? Zdecydowanie. Warto jednak nadmienić, że ciężki klimat zostaje nieco załagodzony dzięki inteligentnym dialogom opartym na czarnym humorze.

Jako Mae gracz może biegać, skakać, uczyć się różnych innych mechanik umożliwiających poznawanie Possum Springs i rozmawiać z napotkanymi postaciami. Wszystkie działania, zwłaszcza te związane z interakcjami z innymi bohaterami, wpływają na przebieg fabuły i jej zakończenie. Zamiast eksploracji i spędzania czasu z przyjaciółmi Mae, gracz może też oddawać się prywatnym aktywnościom w formie minigierek, np. graniu na gitarze.

Zdecydowanie trzonem Night in the Woods jest klimat i niespieszne doświadczanie świata przedstawionego. W tej grze bardziej niż meta liczy się sama droga do finału.

Jakie tryby posiada Night in the Woods?

Night in the Woods to gra przeznaczona dla jednego gracza, co pozwala w pełni kontrolować przebieg wydarzeń i zanurzyć się w historii. W zależności od podejmowanych decyzji i rozwijanych relacji gracz może jednak doświadczyć zróżnicowanych zakończeń, co zwiększa poziom regrywalności tytułu. Oprócz podstawowej wersji gry ukazało się jeszcze jej rozszerzone wydanie pod tytułem Weird Autumn Edition.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x