Mr. Prepper

Mr. Prepper

Gry polskich twórców Gry przygodowe Gry survivalowe
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.6

Śr. graczy

Mr. Prepper
Mr. Prepper

Koniec świata jest już blisko, więc czas zakasać rękawy i wziąć się do roboty! W grze Mr. Prepper od Rejected Games wcielisz się w ceniącego solidne przygotowanie bohatera, który żyjąc w totalitarnym państwie wie, że warto przygotować się na najgorsze.

Data premiery:Platformy:

Mr. Prepper – opis fabuły

Akcja gry Mr. Prepper rozgrywa się w fikcyjnym, totalitarnym państwie. Nie dość, że nad jego obywatelami ciągle wisi widmo okrutnych krajowych włodarzy i różnych aparatów kontroli, to jeszcze wszystko wskazuje na to, że wkrótce rozegną się syreny ostrzegające przed bombą atomową. Zadaniem gracza jest więc wcielenie się w preppersa z prawdziwego zdarzenia. Protagonista własnymi rękami zbudować musi bezpieczny schron i plan ewakuacji w przypadku najczarniejszego scenariusza. Od tego zależy jego życie.

Mr. Prepper – na czym polega?

Mr. Prepper to survivalowa gra symulacyjna od polskiego studia Rejected Games. Głównym w niej zadaniem jest przygotowywanie tuneli i komór użytkowych, co bardzo przypomina Fallout Shelter. Każde wydrążone przez gracza pomieszczenie służy innemu celowi – wykonywaniu przedmiotów, hodowaniu roślin, konstrukcji ewakuacyjnej rakiety.

Tym, co zdecydowanie różni Mr. Preppera od Fallout Shelter jest świat przedstawiony. W postnuklearnej rzeczywistości trzeba koncentrować się na walce o przetrwanie, a jedynym, co ogranicza rozbudowę bunkra jest dostępność surowców. W przypadku Mr. Preppera problemy przybierają zupełnie inny kształt. Wszystko dokoła ma oczy i uszy, a sterowany przez gracza bohater, który już raz próbował uciec, musi pamiętać, że odpowiedni agenci mogą wpaść na kontrolę w dowolnym momencie. Wystarczy zbierać zbyt dużo deszczówki, by wzbudzić niepotrzebne zainteresowanie. Rozbudowę schronienia utrudniają też oficjalne reglamentacje produktów i okresowy brak dostępności do zasobów takich, jak prąd czy woda. Trzeba więc strategicznie planować kolejne ruchy, rozsądnie zarządzać handlem i uważać na to, komu się ufa.

Poza budową bunkra czeka na gracza w Mr. Prepper możliwość eksplorowania okolicznych lasów oraz wykonywania specjalnych zadań od napotkanych postaci, które tak jak bohater mają już dość totalitarnej władzy. To drugie wiąże się również z odkrywaniem fabuły. Do pokonania są też mniej lub bardziej groźni przeciwnicy (np. żądne krwi szczury). Jak to w survivalach bywa należy także dbać o podstawowe potrzeby bohatera takie, jak sen. Wraz z postępami w grze odblokowuje się nowe przedmioty i inne obiekty craftingowe.

Całość utrzymana jest w kluczu bliskim realizmowi i wykonana w sposób solidny, choć nieskomplikowany. Sporą zaletą jest miły dla ucha soundtrack.

Jakie tryby posiada Mr. Prepper?

Mr. Prepper to gra, która wyposażona została wyłącznie w tryb single player. Nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miała zostać wzbogacona o dodatkowe opcje w tym zakresie.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x