Mist Survival

Mist Survival

Gry akcji Gry survivalowe
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.4

Śr. graczy

Mist Survival
Mist Survival

Survivale już od wielu lat stanowią jeden z najbardziej popularnych gatunków gier. Nic dziwnego, potrafią niesamowicie angażować. Zrobić dobry survival nie jest łatwo, jednak na rynku co jakiś czas pojawiają się tytuły, na których inne studia powinny się wzorować. Jednym z nich jest Mist Survival od studia Dimension 32.

Data premiery:Platformy:

Mist Survival – opis fabuły

Akcja produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Ludzkość została praktycznie unicestwiona przez tajemniczego wirusa, który zamienia ludzi w zombie. Przetrwała zaledwie garstka ocalałych. Jako gracze wcielamy się w jednego z nich. Naszym zadaniem jest przetrwanie. Ograniczone zasoby oraz niebezpieczne zombie tego nie ułatwiają.

Mist Survival – na czym polega?

Gameplay produkcji wpisuje się w konwencję gatunku, jakim jest survival. Głównym celem rozgrywki jest zaspokojenie podstawowych potrzeb naszej postaci. Mam na myśli głód, pragnienie i schronienie.

Aby zdobyć jedzenie musimy uprawiać rolę lub polować na zwierzynę. Alternatywnym wyjściem jest zbieractwo. Mogą nam też pomóc postacie niezależne, o ile nie są do nas wrogo nastawione.

Twórcy w swojej produkcji postawili na otwarty świat z cyklem dnia i nocy. Wypełniony został różnorodnymi lokacjami, w których znajdziemy surowce niezbędne do przetrwania. Każda czynność dostępna w grze zajmuje określoną ilość czasu. A gdy pojawia się mgła, zombie stają się bardzo aktywne. 

Szczególny nacisk położono na system rzemiosła. Z zebranych surowców możemy tworzyć przedmioty, które pomogą nam przetrwać.

Równie istotnym elementem jest budowanie bazy. Wraz z postępem rozgrywki możemy i założyć i rozbudowywać schronienie. Również w aspekcie obrony przed przeciwnikami.

Jak na grę indie oprawa graficzna stoi na zaskakująco wysokim poziomie. Utrzymana została w ciemnej kolorystyce co idealnie współgra z ciężkim klimatem produkcji. 

Jakie tryby posiada Mist Survival?

Gra swoją premierę będzie miała w 2022 roku. Obecnie jest dostępna w ramach Early Access. Na razie wyłącznie na PC. Gra na Steamie może poszczycić się 80% pozytywnymi recenzjami.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x