Medieval Dynasty

Medieval Dynasty

Gry polskich twórców Gry RPG Gry survivalowe Gry symulacje Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Medieval Dynasty
Medieval Dynasty

Wciąż powtarzasz, że urodziłeś się w niewłaściwych czasach? Dzięki „Medieval Dynasty” od polskiego studia Render Cube masz okazję sprawdzić, czy średniowiecze faktycznie przypadłoby Ci do gustu. Wciel się w młodego chłopa i sprawdź, co świat sprzed kilkuset lat miałby Ci do zaoferowania.

Data premiery:Platformy:

Medieval Dynasty – opis fabuły

Akcja Medieval Dynasty rozgrywa się – zgodnie z tytułem – w średniowieczu. Bohaterem gry jest najstarszy syn, osiemnastoletni chłop, który na skutek wojny zmuszony jest opuścić rodzinne strony i rozpocząć życie na własną rękę. Pierwszym przystankiem na jego drodze ku samodzielności jest dom wuja Jordana. Okazuje się jednak, że krewny protagonisty zdążył już przed kilkoma laty dokonać żywota – zginął napadnięty przez bandytów podczas transportowania ogromnej ilości dóbr do zachodnich krain. W nieszczęściu z odsieczą przychodzi bohaterowi lokalny kasztelan, dawny przyjaciel wuja Jordana, który postanawia podarować mu niewielki kawałek ziemi. Osiemnastoletni chłop nie zamierza próżnować. Oczami wyobraźni już widzi rozwijającą się na tym terenie osadę. Czy uda mu się zrealizować plany? To już zależy od gracza.

Medieval Dynasty – na czym polega?

Medieval Dynasty to tytuł stanowiący mieszankę kilku różnych gatunków – symulatora życia i survivalu z RPG akcji oraz strategii. Gra zrealizowana została w kluczu realistycznym i charakteryzuje się widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Sama rozgrywka prowadzona jest rozległym, otwartym świecie wypełnionym rozmaitymi questami i postaciami. Na pierwszy rzut oka Medieval Dynasty bardzo przypomina czeski „Kingdom Come: Deliverence”. Zadaniem gracz w Medieval Dynasty jest dbanie o kawałek ziemi, nad którym bohater tytułu objął pieczę. Działaniom strategiczno-symulatorowym towarzyszy też pewna fabuła.

Gracz rozpoczyna rozgrywkę bez większych zapasów pożywienia oraz innych przedmiotów. Zgodnie z prawidłami survivalu w pierwszej kolejności należy więc zadbać o zgromadzenie najbardziej podstawowego wyposażenia, jak pokarm oraz woda. Protagonista musi też zacząć uprawiać rolę i zbudować dom. Materiałów do tego po części może dostarczyć mu okoliczny las. Bohater może też szukać drobnego zarobku, rozpytując o pracę okolicznych mieszkańców. Wraz z postępami w grze chłop staje się bogatszy nie tylko materialnie, ale też w zakresie wiedzy i umiejętności, a to otwiera przed nim kolejne drzwi.

Z czasem aspiracje protagonisty zaczynają ewoluować. Nie chodzi już tylko o własne obejście, ale kształtowanie całej osady, która stopniowo – za sprawą działań bohatera – ewoluuje w wioskę, a następnie w miasto. Na kolejne etapy rozwoju pozwalają się wspinać coraz bardziej zaawansowane konstrukcje dostępne w Medieval Dynasty (w sumie funkcjonuje tu 18 rodzajów budynków). Możliwości konstrukcyjne związane są ściśle z umiejętnościami protagonisty i rozwojem drzewka umiejętności. Sam crafting obejmuje ponad 60 rodzajów przedmiotów do wytworzenia. Ponadto, by rozbudowywać miasto, niezbędne jest rozważne dbanie o lokalny handel i samopoczucie mieszkańców.

Ciekawym urozmaiceniem dla symulacyjnego charakteru zabawy, są liczne zadania poboczne i wyzwania. Gracz może też założyć własną dynastię, a stąd już tylko krok do relacji z najmożniejszymi z możnych. Specjalny system reputacji pozwala zainteresować działaniami bohatera nawet samego króla. Na drodze ku potędze stoją jednak nie tylko kwestie etykiety, ale też sama natura. Czasami jedna sroga zima lub nieoczekiwane zdarzenie potrafią pogrzebać długo osiąganą pozycję.

Jakie tryby posiada Medieval Dynasty?

Medieval Dynasty zaplanowana została jako doświadczenie single player. Różnorodne urozmaicenia rozgrywki dostępne są jednak w ramach podstawowej rozgrywki. Gracz może poświęcić więcej czasu na zgłębianie fabuły i wątków pobocznych, albo skupić się na rozwoju postaci, craftingu i rozbudowie miasta. Otwarty świat tytułu i możliwość realnego wpływania na „grową” rzeczywistość za sprawą działań bohatera pozwalają na pełną personalizację doświadczenia.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

1
0
Would love your thoughts, please comment.x