Little Misfortune

Little Misfortune

Gry przygodowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.4

Śr. graczy

Little Misfortune
Little Misfortune

Misfortune Ramirez Hernandez jest ośmioletnią bohaterką gry Little Misfortune, której tytuł nawiązuje do jej imienia oraz słowa "nieszczęście". Chociaż jej pokoik wydaje się przyjazny, szybko okazuje się, że Misfortune nie jest zbyt szczęśliwa, a jej zadaniem jest odnalezienie Wiecznego Szczęścia, aby podarować je swojej matce. Towarzyszy jej narrator, który nie posiada cielesnej postaci i pomaga Misfortune ustalić zasady gry. Fabuła łączy elementy komedii, przygody i horroru, a wątek Benjamina, przystojnego lisa o błękitnych oczach, dodaje historii dodatkowego uroku.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Little Misfortune to gra przygodowa, stworzona przez niezależne studio Killmonday Games, opowiadająca historię młodej dziewczynki o imieniu Misfortune Ramirez Hernandez. Misfortune jest nieszczęśliwym dzieckiem, które mieszka w ubogiej dzielnicy ze swoją matką i jej partnerem. Jednak w dniu swoich ósmych urodzin, Misfortune spotyka tajemniczą postać o imieniu „The Voice” (Głos), która oferuje jej „największe szczęście na świecie”. W zamian za to, Misfortune musi wyruszyć w poszukiwaniu tajemniczych „Tajnych Przedmiotów”. Gra jest stosunkowo krótka (ok. 3h), jednak zapewnia odpowiedni poziom satysfakcji z gry.

Fabuła gry Little Misfortune

Fabułę można określić jako dość specyficzną. Zawiera ona elementy komediowe, przygodowe oraz fantastyczne, z nutą absurdu. Mimo że pojawiają się wątki grozy, to nie ma tu scen, które wywołują ciarki na skórze. Zamiast tego, mroczne iluzje mają na celu pokazać, że z Misfortune dzieje się coś bardzo złego, a jej podróż w poszukiwaniu szczęścia może zakończyć się tragicznie. Ciekawie rozwinięty jest wątek Benjamina, którego określić można jako… dość specyficzne zwierzę. Misfortune jako postać jest zarówno zabawna jak i budząca prawdziwe zatroskanie. Chociaż jest pomysłowa i zaradna jak na swój wiek, emanuje smutkiem, a ponadto często wpada w drobne kłopoty.

Należy pochwalić doskonałą grę aktorską, szczególnie w przypadku Misfortune. W tę rolę wcieliła się Natalia Martinsson, jedna z założycieli studia Killmonday Games, odpowiadająca również za ilustracje i animacje. Nadała ona postaci nosowy, powolny ton głosu oraz pewną niedbałość w sposobie wypowiadania słów.

Gra składa się z kilku rozdziałów, podzielonych na mniejsze sekwencje, podczas których gracze kontrolują postać Misfortune i podejmują decyzje, które wpływają na dalszy przebieg gry. Misfortune porusza się po świetnie zilustrowanych lokacjach, w których można znaleźć ukryte przedmioty i sekrety. Gracz ma również do dyspozycji specjalne umiejętności (np. manipulowanie rzeczywistością możliwość interakcji z duchami).

Mechaniki gry

Przed większą cześć rozgrywki gracz kieruje postacią Misfortune za pomocą standardowych klawiszy ruchu (mamy również możliwość używania myszki/ kontrolera), zbiera przedmioty (choć można je określić jako dość skąpo występujące w grze) i sypanie brokatem – ulubioną ozdobą bohaterki, w celu sprawienia, aby sceneria była jak najładniejsza, a wyobraźnia pobudzona. W grze można też wejść w krótkie interakcje z kilkoma postaciami, głównie zwierzęcymi, jednak sama eksploracja jest dość liniowa. Poruszać się można tylko po małych, wąskich obszarach, co może być ograniczeniem dla niektórych osób, które lubują się w nieskrępowanej rozgrywce. Brakuje tu jakichkolwiek zagadek środowiskowych, które mogłyby urozmaicić i wydłużyć czas gry.

Jednakże, mimo tych ograniczeń, gra oferuje zabawną fabułę z elementami komediowymi, przygodowymi i fantastycznymi, choć również z szczyptą horroru. Misfortune jako postać bawi i wywołuje szczere zatroskanie. Dialogi między Misfortune i narratorem są częste i oferują wyjątkowe emocje, zwłaszcza ze strony mężczyzny tracącego cierpliwość do dziewczynki. Niemniej jednak, brak zagadek środowiskowych jest dla niektórych graczy znaczącym minusem i może zniechęcić do dalszej rozgrywki.

Podsumowanie

Little Misfortune to wyjątkowa gra przygodowa, w której decyzje gracza mają wpływ na dalszy przebieg historii. Gra jest wciągająca, dzięki bogatej fabule, pięknej grafice oraz interesującym postaciom. Jednocześnie, tematyka gry jest mocno emocjonalna i wciągająca, co sprawia, że Little Misfortune to jedna z tych gier, które zostają z graczami na dłużej.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x