Kingdom: New Lands

Kingdom: New Lands

Gry RPG Gry strategiczne
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

6.5

Śr. graczy

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Minimalizm potrafi być w cenie, nawet w erze rozdmuchanych do granic możliwości otwartych światów w grach AAA. Tego, jak należy tworzyć minimalistyczne gry uczą nas niezależni twórcy Noio oraz Licorice. Ich produkcja Kingdom: New Lands wręcz przesiąka minimalizmem, co jednak nie oznacza, że brakuje w niej zawartości.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Kingdom: New Lands – opis fabuły

Wcielamy się w postać króla, który przemierza świat w celu pozyskania lojalności poddanych oraz poszerzenia swoich włości. Głównym argumentem, dzięki któremu zyskujemy sympatię ludu to oczywiście złoto. Sakiewkę napełniamy poprzez pracę poddanych, jednak są oni nieustannie atakowani przez hordy przeciwników. Naszym zadaniem jest zapewnienie im pracy oraz bezpieczeństwa.

Kingdom: New Lands – na czym polega?

Gra ta jest ulepszoną wersją Kingdom: Classic z 2015 roku. Twórcy wprowadzili szereg ulepszeń, w tym nowe narzędzia, budynki, umiejętności czy cykl dnia i nocy. 

Rozgrywkę obserwujemy od boku, co jest dość nietypowe jak na grę strategiczną. Początkowo spotyka jedynie poddanych, którzy automatycznie rozpoczynają dla nas pracę. Z czasem pojawiają się zagrożenia, którym nasza postać musi stawić czoła.

Wraz z postępem w grze uzyskujemy dostęp do kolejnych budynków oraz rzemieślników. Generują one dodatkowy dochód. Budowane są w losowo wybranych miejscach w coraz większej odległości od naszej głównej kwatery. Równie istotny jest rozwój umocnień obronnych oraz oddziałów wojska do ochrony poddanych.

Głównym celem gry jest odnalezienie wraku statku, a następnie jego odbudowanie. Gdy nam się to uda, to możemy odpłynąć do nowej krainy, gdzie zabawa zaczyna się praktycznie od zera. Znowu musimy rozbudować królestwo, ochronić poddanych i odpłynąć do nowych ziem.

Jakie tryby posiada Kingdom: New Lands?

Twórcy w swojej grze zapewnili wyłącznie tryb jednoosobowy. Dostępna jest na takich platformach, jak: PC, Xbox One, iOS, Switch, PS4 i Android. Gra została dobrze przyjęta przez graczy, na Metacritic średnia ocen wynosi 7,6. to naprawdę przyzwoity wynik.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x