KARDS – The WWII Card Game

KARDS – The WWII Card Game

Gry strategiczne Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.4

Śr. graczy

KARDS – The WWII Card Game
KARDS – The WWII Card Game

Szczyt popularności karcianek już dawno mamy za sobą, jednak od czasu do czasu pojawia się gra, która pomimo tego faktu próbuje podbić serca graczy. Taką właśnie grą jest KARDS, czyli produkcja islandzkiego studia 1939 Games, która zgrabnie łączy temat drugiej wojny światowej z mechanikami typowej karcianki.

Data premiery:Platformy:

KARDS – opis fabuły

Fabuła gry w pełni się opiera na wydarzeniach i realiach drugiej wojny światowej. Jednostki wojskowe zostały wiernie odwzorowane w postaci kart do gry. Podobnie ze wszelkimi działaniami i operacjami, które również starają się naśladować drugą wojnę.

Całość została utrzymana w tej jednolitej stylistyce – ręcznie rysowane karty do gry, czy starannie wykonany udźwiękowienie pozwalają w pełni zatopić się w rozgrywce. Same statystyki jednostek i ich zachowanie zostało oparte o dane zaczerpniętej z zabytkowej dokumentacji historycznej.

KARDS The WWII Card Game – na czym polega?

KARDS w zaskakujący sposób tworzy kombinację mechanik typowych dla gier karcianych oraz elementy wzorowane na grach strategicznych. Dzięki temu rozgrywka charakteryzuje się strategiczną i taktyczną głębią. Gracze do osiągnięcia przewagi mogą skorzystać z takich działań, jak Blitzkrieg, walka w okopach czy nacisk na przewagę w powietrzu.

Jednostki dostępne w grze zostały podzielone na 4 klasy, czyli:

  • piechotę,
  • artylerię,
  • czołgi,
  • lotnictictwo.

Wśród nich znajdziemy wojska z różnych stron konfliktu, czyli amerykańskie, radzieckie, japońskie itd..

Głównym celem rozgrywki jest pokonanie przeciwnika z wykorzystaniem wszystkich dostępnych jednostek oraz możliwości. Ten, kto zademonstruje lepszy zmysł strategiczny – wygrywa. Co ciekawe, gra jest całkowicie darmowa, a twórcy zarabiają na nieobowiązkowych mikrotransakcjach.

Jakie tryby posiada KARDS?

Gra oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego jak i możliwość rywalizacji z innymi graczami przez Internet. Przygotowane historie opierają się na realnych wydarzeniach z okresu drugiej wojny. Podczas rywalizacji gracze stopniowo awansują w szczeblach kariery, od szeregowego do marszałka polowego.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x