Jak zrobić tło na Steam?

Jak zrobić tło na Steam?

Steam jest platformą, która oferuje swoim użytkownikom całą gamę możliwości personalizacji profilu. Niektórzy gracze posiadają własne tła, które przykuwają uwagę innych osób i sprawiają, że takie konto mocno wyróżnia się na tle pozostałych. Niestety, Steam nie umożliwia przesłania dowolnego obrazu w formie tła — aby móc to zrobić, trzeba się trochę namęczyć. 

Krok pierwszy — zbierz Punkty Steam

Personalizowanie profilu na Steamie wymaga poświęceń i pieniędzy na koncie. W przypadku tła, które oczaruje innych użytkowników, konieczne staje się zbieranie tzw. Punktów Steam. Można je potem wykorzystać w tzw. Steam Point, ale o tym za chwilę. Punkty na Steamie dostajemy za kupowanie gier wideo. Im więcej tytułów kupimy, tym bardziej wynagrodzi nas platforma Valve. Zebrane punkty możemy wykorzystywać w różnoraki sposób — jednym z nich jest zakup unikatowego tła. 

Szacuje się, że 100 punktów na Steamie to mniej więcej równowartość 1 dolara. Tło animowane, czyli produkt premium, kosztuje aż 2 tysiące punktów. Zwykłe tło to z kolei około 500 punktów. Regularne zakupy ewidentnie popłacają, ale i nie tylko, bo takie punkty możemy również zdobyć, przysługujące się społeczności Steama. Mowa o przesyłaniu screenshotów z gier, robieniu recenzji, przewodników itd. Im bardziej jesteśmy aktywni, tym większa szansa na zgarnięcie punktów. Opłaca się to robić jeszcze z innych powodów — najbardziej aktywni i doceniani przez społeczność użytkownicy mogą zostać np. kuratorami Steama. 

Gracze, którzy docenią Twój wkład w społeczność, mogą Ci przyznać nagrodę w postaci punktów. Niestety, jest to proces czasochłonny i wymagający systematyczności. Jeśli więc zależy Ci na czasie, to najlepiej zrobisz, kupując nowe gry i zbierając kolejne punkty. 

Mam już zebrane punkty. Jak kupić tło? 

Musisz udać się do zakładki „Sklep punktów”:

Znajdziesz tam sekcję z dostępnymi tapetami w formie animowanej i nieanimowanej. Po wyborze motywu należy kliknąć przycisk „Punkty” i sprawdzić, w jakiej cenie jest dane tło. Jeśli posiadasz odpowiednie środki — tło zostanie automatycznie dodane do Twojego ekwipunku, o czym poinformuje Cię sam Steam.  

Pamiętaj, że nie otrzymasz żadnych punktów za to, że doładujesz swój portfel Steam. Zdobywasz je wyłącznie po zakupie gry lub w sytuacji, gdy nagrodzi Cię inny gracz. Ciekawostką jest fakt, że często nagradzany użytkownik może zdobyć specjalną odznakę Zasłużonego Członka, a gracz rozdający nagrody — odznakę Patrona.

Po wymianie punktów na tło należy w prawym górnym rogu Steama kliknąć nazwę swojego konta i przejść do opcji „Zobacz mój profil”. Następnie wchodzimy w „Edytuj profil” i na lewym pasku z boku wybieramy „Tło profilu”. Można wówczas sprawdzić w podglądzie, jak dane tło będzie wyglądać w praktyce, a także dostosować jego rozmiar. Jeśli wszystko się zgadza, to klikamy „Zapisz” i gotowe! 

Warto dodać, że tło można zmienić w dowolnym momencie. Poza tym Steam umożliwia również wybór mini tła, czyli tego, co wyświetla się użytkownikom, gdy najeżdżają kursorem na Twój profil. 

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beny
Beny
1 rok temu

A czy możliwy jest zakup tła i sprezentowanie go Znajomemu na Steamie?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x